| Clever a întrebat:

Ce parere aveti despre tiganii din Romania?

7 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Niste tiganii domne...nu ai cu cinetongue.

| cosima11 a răspuns:

Putoareeee!
atatstraight face

| Drums a răspuns:

Buna:
dupa parerea mea sunt impartiti in 2 categoriisadaici nu ma refer la educatie ci la felul de a fi al unei persoane)'
sunt de 2 feluri deci:
rromi care fura, fac trafic droguri etc.sad
si rromi care muncesc cinstit si se chinuie sa isi castige painea fara sa fure(rare cazulrile dar adevarate, eu cunoscbig grin)
acum daca ne uitam la educatie tot 2 feluri:
analfabeti:-J
si rromi care invata pentru a ajunge cineva in viata(rare si acestea deoarece majoritatea se duc la scoala din obligatie nu pentru ca vor sa ajunga un om mare in cariera.
acu daca vb d suflete stii, majoritatea sunt buni la suflet, chiar daca sunt analfabeti au grija de familiile lor si le apara.cu mici exceptii.
acum sa mai vb si de aspect:
majoritatea tiganilor sunt cam uratei.
dar sunt si rromi frumosibig grin

te pup:*

| Drums a răspuns:

Buna din nou,
sa stiti ca s-a bagat robotelul si a scris el rromi si nu a facut acordirilesad
la naiba!
numai binesad

| Drums a răspuns:

Max:crezi ca toti sunt barbati?laughing

| NuAmHabar a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa ii judecam dupa culoare sau aspect pe nimeni, la urma urmei si ei sunt oameni, si au si ei sentimente.Cred ca daca statul roman s'ar ocupa de ei mai mult, cred ca ei nu ar mai fi o problema.Doar problema lor este lipsa de educatie.Scoala te face alt om, poti intelege mai multe, si poti purta o conversatie cu un om.De curand am vazut la teve un rrom care se cunostea ca are scoala, prin felul in care vorbeste.
Deci daca statul roman s'ar ocupa totul ar fi altfel! Desi nu putem astepta la nimic din partea lorsad

| max_3105 a răspuns:

Sunt nespalati, nesimtiti, hoti etc, nu mi place de ei
i as castrabig grin