| Anonimhqhqhhsjsa a întrebat:

Ce parere aveti despre toata treaba asta cu trans? Stim cu totii transgender inseamna barbati cate se identifica femei sau invers.Dar exista si transabled(oameni perfect sanatosi care simt ca sunt cu dezabilitati si isi taie mainile, picioarele etc.), transaged(de exemplu daca unu are 40 de ani dar se identifica ca un om de 18 ani), transracial(un om de o rasa care se identifica ca o alta rasa de exemplu un alb care se identifica a fi un om de culoare). Daca toate astea sunt vazute normal de unii, unde se mai termina asta? Poate eu vreau sa ma identific a fi un milionar sau un animal sau vreau sa ma identific ca fiind un Dumnezeu.Mi se pare ireal ca se legalizeaza si normalizeaza chestiile de mai sus.Asadar,ce parere aveti? Eu cred ca s-a ajuns prea departe si in cativa ani o sa fie si mai rau, o sa vedem oameni care merg in patru labe pentru ca se identifica a fi caini.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sunt și care se cred animale și trăiesc ca animalele nu-ți fa grijihee hee

| wildthing a răspuns:

In numele mizeriei asteia numita "corectitudine politica", s-a mers mult prea departe, dezgustator de departe...si da, va fi din ce in ce mai rau, pana ceva undeva va rabufni. Nu cred ca se poate merge cu mizeriile astea la nesfarsit, la un moment dat vor reusi sa calce pe nervi indeajuns de multi oameni si reactia probabil va zgudui lumea. Cand se acumuleaza prea multa presiune, se sparge borcanul si sa vezi atunci deranj.winking Mai exista insa si varianta ca asa-numitii progresisti sa reuseasca sa spele pe creier indeajuns de multi indivizi, iar lumea sa devina mai urata decat a fost vreodata, sa se ajunga la o dictatura mondiala a grotescului, totul in numele tolerantei, desigur!winking

Răspuns utilizator avertizat
| underArock a răspuns:

Cata inocenta, n-ai auzit de furries.

Probabil conditii de genul exista de cand e lumea, intr-o forma sau alta, doar ca acum orice suna scandalos e mediatizat si pare mai frecvent decat e.
Pe langa asta, cine cauta atentie pe internet in directia asta va inventa termeni destui.

Ar trebui sa nu mai fie bagat in seama orice e pe Twitter sau tumblr.