| AVAAVA a întrebat:

Ce părere aveți despre trenurile siberiene care străbat 7000 km cu destinația graniței Ucrainei și nu numai (vizate și tarile membre NATO), care conțin cele mai avansate tancuri de luptă ale Rusiei, lansatoare de rachete, camioane, ambulanțe, sisteme de rachete balistice cu capacitate nucleară și nenumărate vehicule logistice?
Se pregătește Rusia de un război Mondial, vor sa invadeze Ucraina sau vor doar sa arate ca au cu ce? Eu cred ca la cata tehnica militara a pus în mișcare și la cați bani a pulsat, puțin probabil sa mai dea înapoi de la planul stabilit. Voi care credeți ca este planul?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Că circulă cu cale liberă, fără semnale pe roșu.
2. Arată că au cu ce, și la nevoie o și fac. Doar că ocuparea Ucrainei rusofone, ca să facă joncțiune cu Crimeea este un război local.
3. Dau înapoi și înainte, și cu și fără motiv.
4. Resetarea sferelor de influență în Europa. După ce fac asta în Europa, iar USA va accepta. Iar USA asta o vor face, compromisul cu rușii ( nu e prima dată) ca să se poată concentra pe frontul din Pacific, ce îl au cu China, că nu pot lupta pe două fronturi de o dată.