| elcosmin a întrebat:

Ce parere aveti despre un om care are impresii proaste despre orice lucru si indiferent ce se intampla este panicos?
Adica sa zicem ca ii zic "merg la mare" si el imi raspunde: aoleu ai grija sa nu te bata tiganii, daca ii zic ma duc sa ma angajez: aoleu ai grija ca poate nu0ti da banii, ma duc la o petrecere: aoleu ai grija sa nu-ti puna droguri in bautura.

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,eu as zice ca persoana data fie este mult prea negativista fie vrea doar sa te sperie. Unele persoane trec in viata prin evenimente traumetizante si incep astfel sa le fie frica de la orice.Chiar si acasa ni se poate intampla orice, deci nu are rost sa ne fie frica de fiecare fleac.Insasi viata este un drum plin de obstacole si pericole, si daca am vedea mereu pericolul oriunde, nu ne-am mai putea bucura de ea. Poate persoana data are anumite trairi din trecut si are o frica necontrolata ca sa nu treaca din nou prin ceea ce a mai trecu candva, sau poate vrea doar sa te sperie putin.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Este o tulburare de personalitate, se numeste obsesiv compulsiva.

| Raizing a răspuns:

Acel, 0M e doar mai precaut, asta-i caracteru' nasteri lui