| Anonimaaaxgar a întrebat:

Ce părere aveți despre următoarea situație: să ai o viață în care să nu ai prieteni,să stai mereu în casă sa plângi tot timpul, să te gândești doar la sinucidere, să nu-ți meargă nimic bine și să nu ai pe nimeni cu care sa vorbești. Ar merita sa mai trăiești într-o viață ca asta?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine te pune sa stai in casa si sa te plangi?

| Celcestietot a răspuns:

Merita sa mai trăiești. Orice se poate schimba cu timpul, trebuie doar sa contribui și tu la acea schimbare, că altfel greu se vor schimba lucrurile în bine.

| SG1995 a răspuns:

Ar trebuie să mergi la un psiholog.

| mentholinks a răspuns:

Pai dacă va fi asa pana la sfârșitul vieții îți dai seama ca nu merita dar din experienta mea, când este vorba de probleme sentimentale, emoționale, psihologice, lucrurile se schimba. Mai rău e când nu ai o mana sau un picior.

| Dalmore a răspuns:

Viata e cum ti-o faci, nu te obliga nimeni sa stai in casa si sa-ti plangi de mila. Mentalitatea de rahat se plateste, asta e rezultatul ei, asa ca schimb-o sau complace-te in continuare, e numai alegerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Binenteles ca merita, e totul ok sa fii intr-o situatie de genul.
Nu ai prieteni tii faci cu timpul, trebuie doar sa-i gasesti care rezoneaza cu tine(astfel ai scapat de durerea in care te aflii)
La nimeni nu-i merge totul bine, ce inseamna bine la tine? Pot existã n variante de "bine".nu e un motiv sa te bostumfli ci sa iti accepti situatia in care te aflii.