| elenavrs2791 a întrebat:

Ce părere aveți despre videochatul in timpul facultății? Credeți ca după terminarea facultății poate afecta in vreun fel? Funda

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

E riscant. Nu se știe cum poți nimeri pe cineva care te cunoaste sau care se gândește la vreo modalitate să îți facă rău. E ca la păcănele, nu ai niciun control asupra rezultatului acțiunilor tale, ești la mâna sorții.

Plus că la noi genul asta de activitate vine cu o stigma morală nu e ceva ce poți face full time fara consecinte.

Cei care te angajează o sa iti spună că nu vei fi vizibila pentru persoanele din aceeași țară, dar exista căi pentru a ocoli asta și nu trebuie sa fii absolvent la MIT ca sa le poți folosi.

Din punctul meu de vedere lucrurile stau așa.

1. Te apuci sa faci asta part-time. Riscurile sunt sa fii expusa ori către colegii de la facultate ori la viitorul job. Nu sunt șanse mari dar există, și nu ai niciun control asupra lor.

2. Îți dai seama că de fapt câștigi suficient de bine încât să nu mai ai nevoie de facultate sau alt job. Chestia asta o sa-ti faulteze grav viața socială, nu vei putea sa le spui prietenilor cu ce te ocupi, sau daca o faci vei fi privita ciudat, o sa te trezești că unii cred că faptul că faci videochat le da dreptul să se dea la tine, să-ți facă propuneri ciudate, etc. Plus că nu poți face asta toată viața, sunt milioane de fete care fac asta, multe din ele arata extraordinar, e foarte ușor ca abonații tai să treacă mai departe la cineva care arata mai bine, mai tânără, mai nu știu cum.

În concluzie, nu merită.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Indiferent ce vei face un lucru e sigur,vei fii judecata, jignită, asa e romanul barfeste,judeca in loc sa faca ceva pentru el, de asta e ultima țară din ue, o tara țiganita, demnă de epocă de piatră, daca vei face cine naiba sa stie, români nu intra ca sunt săraci și asa vei bana Romania, daca esti din Timisoara te pot ajuta cu video chat

| RAY a răspuns:

Voideternal Asta e paranoia, fac video chat sute de mii de fete, iti asumi dar sansa sa te cunoasca cineva e mica, banezi Romania si asa e sărăcie care român are banii de video chat

| elenavrs2791 explică (pentru RAY):

Se fac bani mulți din video chat? laughing)))))

| RAY a răspuns (pentru elenavrs2791):

A facut o fata 50 de dolari cât timp i am configurat profilul, dar acum e la moda only

| LordCristobal a răspuns:

Da,e posibil sa te afecteze in mai multe feluri.
Din punct de vedere profesional poate unii angajatori nu o sa te angajeze pe motiv ca ti-ai castigat banii intr-un mod neortodox.Bine,aici vorbesc de joburi in domenii mai serioase(gen in administrația publica).
Din punct de vedere al relatiilor amoroase poate unii baieti o sa te respinga pentru ca ai fost un model videochat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca videochatul e o MAREEE TAMPENIE, inainte de facultate, in timpul facultatii, dupa facultate!
Vrei sa iti distrugi constiinta si viata?

| Continchiscontsters a răspuns:

Nam nicio părere fa cât vidiochat vrei și te tine valoarea

| Salontanul a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Sa-ti amintesc faptul ca una din regulile de pe aici este sa scriem corect gramatical? Poti sa ramai fara raspunsuri dar si cu contul blocat. Citeste: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Salontanul):

Sa trăiți domn dovarăș cu stima sunt eu onur turcul știu am ceva probleme cu gramatica română într-adevăr nu neg acest aspect promit ca în cel mai scurt timp posibil existen și posibil vreodată exista în istoria omenirii ma voi pune serios sa învăța limba română Perfect gramtical și punctual va salut cu mare drag happy 1onur turcu din Constanța

| Salontanul a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Adica daca eu iti spun sa respecti regulile eu sunt "dovarăș" (ce dracu o mai insemna si aia?!)? Cred ca ai si ceva lipsa din cei 7 ani de acasa! Ai grija!

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Salontanul):

Vam dat cerere de prieteni happy poate acceptați dacă vreți si doriți bine înțeles va salut domnule salotanul

| Salontanul a răspuns (pentru Continchiscontsters):

V-am raspuns pe PM de ce n-am acceptat-o.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Salontanul):

Pai ce zis greșit? Eu asa am văzut în filmul pistruiatul toți domn tovarărș ziceau românește românii 100% erau toți ce am zis ce am făcut greșit?

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Salontanul):

Cu stima și respect va accept respingere de cere de prietenie dar nu uit... Nu înțeleg de ce vați adresat cu 7 ani de acasă când eu da nu-i nimic ma lasă nu-i nimic sa fie asa lasă

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Salontanul):

Am văzut acum mesajul interesant punct de vedere ma bucur ca te vad și pe tine.

| Salontanul a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Pe langa ca gresesti incerci sa fii si ironic. Poate ar fi bine sa faci diferenta intre o ironie fina si una de slaba calitate! Pentru asta trebuie sa citesti nenumarate carti din domeniu.

| Continchiscontsters a răspuns (pentru Salontanul):

Sincer nu încer decât sa fiu prieten cu tine și sa evit conflictul inutil care are loc în momentul de față din câte opserv ai ceva probleme serioase nu înțelege de ce decurgi la astfel de jocuri căci nu ține cu mine e greu crede-mă halesc genul de om ușor știu cei bate capul și te știu de mult ca nu ma înghiți happy am mai avut cu tine niște conversați sper sa ai un somn liniștit și o conștință curată nu ași mai vrea sa am de aface cu tine în nicio conversație posibil cu tine îți voi da block nai de cât să-mi blochezi contul nu ma face un cont și niște puncte salut și numai bine.

| elenavrs2791 explică (pentru Salontanul):

Ideea era sa răspunzi la întrebare, nu sa te afirmi aiurea, mulțumesc?

| Salontanul a răspuns (pentru elenavrs2791):

Ideea era ca eu discutam cu 1onur si nu trebuia sa te bagi ca musca... Dar vad ca voi agramatii tineti unii la altii! Invatati sa scrieti romaneste si apoi faceti observatii altora! I-am spus si lui: una din regulile acestui site este sa scriem corect gramatical. Cand intri in casa cuiva respecta-i regulile. Nu-ti convine? Pleaca!
Apropo! Dupa "multumesc" se pune semnul exclamarii nu intrebarii si inaintea lui "multumesc" trebuia punct.