| Meme10Meme a întrebat:

Ce părere aveți? Eu întru pe net în conflict cu niște ucraineni și aia îmi zic asa: Noi suntem cei mai tari! Slavii sunt cei mai tari.
Iar eu când le aduc aminte de teritoriile furate de ei, încep sa treacă la arogante.
De exemplu zic ca moldovenii nu sunt romani, ci ca sunt de fapt slavi romanizati. (?).
Și na, alte aberații.
După am întrat cu un ungur in conflict.
El a zis ca ungurii au venit în Europa în anul 2500 i.Hr. (?)
A mai zis de asemenea ca vlahii au venit în România de astăzi acum 1100 de ani. Deci, n-au dreptul istoric.

Ba, voi auziti aberațiile lor?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista comun acord, Ungaria-Romania-Ucraina fac parte din acelasi zona geografica, au multe asemanari etnice diferentiat de dinastii fiind locul migratiilor permanente. Dar in principiu toate 3 sunt macar partial slavonice.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Întrebare: de ce vorbești cu unguri și ucraineni retardați pe net? Este dovedit faptul că ungurii au migrat din Asia în Câmpia Panonică prin secolul VIII și este și mai dovedit faptul că dacii au fost primii care s-au așezat în Basarabia (ca să nu mai vorbim că Basarabia era inclusă în Principatul Moldovei până în 1812). Oamenii cu care ai intrat în vorbă ori și-au bătut joc de tine ori sunt îndoctrinați cu propagandă naționalistă.

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Sunt îndoctrinați. Am încercat sa le arat adevărul iar ei îmi arătau emoticoane tâmpite