| Superior a întrebat:

Ce parere aveti? http://imgur.com/a/odDBF As putea deveni designer de automobile? Acest desen l-am facut cam intr-o ora si 30 de minute,o ora la scoala in ora de chimie ca aveam destule note, doamna le-a dat test la restul si m-a scutit. (am 3 de 10 la chimie, pentru cei care se astern ca praful pe aci) iar 30 de minute am continuat acasa. E concept unic,din capul meu, nu aveam de unde sa copiez. Ma gandesc sa o numesc Quinseigo Nebuia La Vitesee.

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti tare!

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Merciii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Sper ca te-ai prins ca glumeam, esti un copil retardat.

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Ma asteptam la asta happy

| Superior explică (pentru anonim_4396):

Apropo,imi pare rau de tine...

Răspuns utilizator avertizat
| cevdet a răspuns:

Cred (cred!) ca esti mai bun la chimie.

Răspuns utilizator avertizat
| Veerra a răspuns:

Dacă vrei să te faci Designer, și să câștigi bani, trebuie să urmezi o Facultate de Arte. În România nu prea se găsesc locuri de muncă pentru ce vrei tu. Pentru asta te duci în străinătate unde o să tragi cu dinți ca să faci rost de un loc. Trebuie să dai dovadă că ai urmat o facultate de Arte și Design, știi la perfecție Engleză și un portofoliu în care trebuie să arăți de ce ești capabil. Desenul nu e rău, dar se poate mult mai bine, dacă vrei la Design trebuie să știi și ceva desen, realism, teorie. Lucruri care trebuie învățate în ani pentru că te fascinează sau ai talent. Dacă știi că nu e de tine sigur, și e doar pe moment nu are rost. Locurile de la liceu-rile de Artă, îți spun din
propria experiență sunt foarte puține, de exemplu anul ăsta la Arhitectură și Design au fost doar 28 de locuri/ din peste 70 (care au urmat poate pregătire) care au venit doar la profilul respectiv. Eu am dat la Arte Plastice iar la probe am văzut multe persoane care vroiau liceu de Arte și pregătire nimic. Nu e nevoie să ai talent, dacă ai timp, și chiar vrei, apucă-te de pregătire, roagă-te de cineva care se pricepe sau de profesoara ta de desen. Și nu uita, Google e cel mai bun prieten.