| RAY a întrebat:

Ce parere aveti https://bit.ly/2FUBb7B laptop mini de astea le-ar cumpara cineva?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Are un ecran mic, dar este oarecum ok pentru acel pret, depinde si de ce vrei sa faci cu el. Ar exista totusi persoane care ar cumpara.

| RAY explică (pentru Celcestietot):

Vreau sa ma bag afaceri, el costa 271 ron eu vreau sa le vind la 400 ron

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

M-am gandit ca asta vrei. Incearca sa cumperi 1-2 sa vezi cum merge treaba. Eu unul daca ar fi sa cumpar, nici nu stiu pentru ce l-as lua, adica nu este conceput nici pentru gaming, daca vrei sa te joci ceva, merg jocurile de anii 90' pe el, cele de la SEGA, ca tot a fost sale pe Steam laughing, ori ceva continut care nu este pretentios. Sa faci ceva proiecte pe el sau sa lucrezi in anumite programe, da, ar putea functiona; cat despre browser, nu ramane nimic de zis, acolo merge treaba.

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Nu te sfatuiesc sa intru in afeceri cu electronice mai ales cu electronice ieftine. Sunt greu de vandut, se devalorizeaza repede si o sa ai probleme cu garantia.

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Asa... faci smecherii laughing

| RAY explică (pentru Dismally):

Ce propui?

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Gaseste un produs de nisa, daca vinzi ce vand si alte 100 de magazine va fi greu sa te ridici, daca incerci sa aduci tehnologie sa stii ca romanii sunt pretentiosi, adica multi au salariu de 1.200 lei si telefoane de 6.000...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea. De la i7 la i9 poate, cu asta nu prea au ce face, cred că nici dacă ar vrea careva sa vizioneze un film nu ar putea de jocuri nici nu mai zic. Nu ai șanse deloc! Eu daca mi as lua un laptop sa zicem pentru business mas asigura că pot macar viziona un film și să văd clipuri cel puțin la 1080p așa cam gândesc zic eu și alții nu e util.cu 400 de Ron găsești laptop i3, chiar i5.