| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti?

Iubirea necondiționată a părinților.
Câteodată, când te maturizezi și crești, realizezi ca e o diferență între iubirea necondiționată a părinților (ca tot spuneai ca familia nu te trădează, de asta) și iubirea fata de partener și fata de copiii tai. Pe ei ii vei iubi mai presus de orice si pana nu ajungi sa te consideri capabil sa ii iubești mai mult decât familia de origine, nu ești pregătit sa întemeiezi o familie.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Părinții își iubesc copiii necondiționat cel puțin majoritatea, sunt și câteva excepții de la regula. Pe de alta parte și tu când îți faci propria familie ajungi sa iți iubești copiii necondiționat, dragostea poate fi pentru fiecare în parte, e doar diferita, poți iubi în acelasi timp mai mulți oameni, mama, tata, frații, iubitul sau soțul, proprii copiii, chiar și animalul de companie. E loc pentru oricât de multa iubire

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca părinții nu te iubesc necondiționat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi asta?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da