| Joker3134 a întrebat:

Ce pastile poți să iei de la psihiatru și să te simți extrem de bine?

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu există așa ceva.Antidepresivele doar te scot din depresie, asta daca găsești un antidepresiv potrivit pentru tine, benzodiazepinele te relaxează, te liniștesc și te scapă de anxietate temporar cat tine efectul dar astea nu se dau mai mult de 2-3 luni că dau dependenta spre deosebire de antidepresive care nu dau,somniferele fost te ajuta sa dormi iar neurolepticele te scapă te psihoza du episod psihotic, delir etc.
Deci nu exista droguri care sa îți dea mama fericirii dar e adevărat că :un antidepresiv luat așa cum zice medicul îți poate da energie, putin optimism și chef de viață dar nu te împinge de la spate și nu îți te baga in euforie, Adda in niciun caz.
Astea sunt medicamente cu scop și efect terapeutic pe partea psihologica, nu droguri care sa te îmbete si să îți dea fericire maxima cum vrei tu. Daca s-ar inventa pastila pentru fericire extrema ar fi epuizate stocurile din primele 10 minute și toată lumea de pe Terra și-ar dori tratament cu aceasta posibilă pastila.Cine știe, stai pe faza că poate avansează medicina și se vor găsi așa ceva în viitor desi nu prea cred. Fericirea e o stare de spirit și vine din interior, sportul și mâncatul sănătos adică fructe și legume, puțină ciocolata neagra etc ajuta la degajarea in creier de serotonina și dopamina care dau o senzație de bine ..in rest citește cărți de dezvoltare personala și motivaționale, ele ajuta sa îți controlezi gândirea și să îți faci viața mai frumoasa.Iar cine va descoperi pastila pentru fericire extrema acestea va lua 10 premii Nobel într-un an dacă ar fi posibil, fii sigur de asta pentru că asta ar fi cred că cea mai mare descoperire, una epocală, mileniala până acum nimeni negasindu-si și nefiind fericit extrem și pe deplin cacu Titu oamenii avem probleme de orice fel și acestea apar mereu.Nu îți rămâne decât să fiu pozitiv și să gândești pozitiv folosind legea atracției și poate cine știe feruchra va veni la tine cândva...
La multi ani și un an nou mai fericjt cu sănătate și bucurii îți doresc!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai psihiatrul stie thinking

| Mosotti a răspuns:

Depinde de om, nu poti zice ce, nu e universal, depinde e caz, depinde si de medic, pot fi mai multe scheme de trat cu care te simti bine, si el alege una care merge poate, alt medic poate alege alta care si aia ar merge.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Pai nu toti iau! Depinde si de genetic cum suporta frustrarea, altii sunt in carut si sunt veseli (desi si eu ma intreb cum pot fi orbii veseli de exemplu cand nu vezi nimic, asta daca ai vazut inainte), si altii care-s intregi, au sanatate si bani, si sunt depresivi.
Depinde de genetica.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns:

La tine nu are efect decat bisturiul.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Joker3134):

Tu porti degeaba creierul, ca este neted. Si cu asta nu iti mai raspund, ca tata m-a invatat ca atunci cand un prost se prinde de poala hainei, sa tai haina si sa fug.