| myself_9883 a întrebat:

Ce persoana(e) din Romania v-au marcat? referitor la actiunile lor, la felul in care a influentat el/ea ceva in Romania( de exemplu Nadia Comaneci) As dori ceva totusi mai de actualitate. Astept curand parerile, ideile voastre. Am cu adevarat nevoie de ele. multumesc.

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

As putea sa mentionez de Mircea Badea, cu tupeul sau excentric, fara frica de vreo reactie adversa. E totusi greu sa spui verde in fata lucrurilor la televiziunea publica.

| Anecherry a răspuns:

Dan Purichappy.

| bnj a răspuns:

Persoane de seama sunt multe, dar una din ele mi-a atras atentia in mod deosebit.
Este vorba de "vladutz", hackerul care a "spart" site-ul de licitatii online "eBay". Acum sa nu intelegeti ca incurajez asemenea practici, dar daca stam bine sa analizam faptele, ajungem la concluzia ca "vladutz", un baiat de 18 ani care a renuntat la scoala la 13 ani a ajuns sa descopere si sa exploateze bug-uri ale celui mai mare site de licitatii online din lume.
Adica materialul genetic romanesc inca este la inaltime!

| ciprianbuc a răspuns:

Ion Iliescu...ca tot e si ziua lui astazi.si daca as putea sa ii fac si un cadou.ar fi la alegere! o garsoniera (ca este criza), iar ca locatie sa si-o aleaga dansul. Penitenciarul sau Cimitirul...pe viata, iar cand vine vb despre cimitir.pe veciebig grin
ar mai fi doi actori care s-au dus dintre noi. Stefan Iordache si Gheorghe Dinica. cu adevarat oameni de valoare ai romaniei pe care mi-as dori din suflet sa se nasca alti care macar sa ii egaleze.

| myself_9883 explică:

Hmmm. interesante. Mai ales Dan Puric. Aveam nevoie de o persoana strict din Romania pentru. un eseu. Intr-un sfarsit eu am ales-o pe Maia Morgenstern!