| anonim_4396 a întrebat:

Ce persoane vor sa slabeasca?

16 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Eu îmi doresc să slăbesc, am strâns vreo 25 kg in plus in 6 luni din cauza unui tratament hormonal.

| RAY a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ce inaltime ai? varsta?

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

176, 38. Sunt deja la categoria preobezitate sad

| RAY a răspuns (pentru MihaelaDart):

Greutatea miha?

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

85 kg. Medicul ginecolog mi-a spus oricum sa dau vreo 10-15 kg jos, asta daca doresc sa rămân însărcinată.

| RAY a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ai 10 kg pe plus, da, trebuie sa slabesti pentru ca in timpul sarcini o sa te mai ingrasi, plus varstata, ar fi bine sa te grabesti, trebuie vazut de un plan alimentar nu de diete tampite, ce manci tu mai des?

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

Pe plus as avea 25 de kg, cu tratamentul pe care il voi urma de la fertilizare (alte hormonale) voi lua peste greutatea normala.
Am avut diete esuate in vara asta, momentan nu ma mai stresez sa slabesc, sunt stresata din alte parti asa ca vine ziua si cand sa dau jos kg. Doream sa tin aceeasi dieta low-carb, desi in Grecia revin cu investitia in anumite alimente dublu fata de Germania, asa ca mai astept. Caci si fiv-ul este de durata, tratamentul in special.

| RAY a răspuns (pentru MihaelaDart):

Dar nu poti ramane fara acele tratamente? consumarea proteinelor inhiba fometea

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

Nu, din pacate.

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

Tocmai ca consumarea proteinelor, personal, imi da stare de saturatie.

| RAY a răspuns (pentru MihaelaDart):

Si mie, uite azi nu m-am simtit satul pana nu am mancat ceva proteic, degeaba am consumat vreo 1500 carbo tot foamete simt, daca nu e carne degeaba

| MihaelaDart a răspuns (pentru RAY):

Nu e musai sa consumi carne, cat si legume sau seminte, nucile sunt proteice. Fa-ti o salata de "icre" din seminte de Chia si iti da satietate si energie, daca o consumi la orele diminetii, consumate pe 2-3 felii de paine neagra.
https://mihaelaskitchen.blogspot.com/......-chia.html

| BlackLight1987 a răspuns:

Cele grase și cele anorexice.

| anonim_4396 explică (pentru BlackLight1987):

Off, mi l-ai furat. laughing

| RAY a răspuns (pentru BlackLight1987):

Ce e asa amuzant?

| CiorbaDeCartofi a răspuns:

Eu as slabi, dar degeaba, intr-un final tot o sa mor, asa ca incap oricum in sicriu si gras si slab