| elcosmin a întrebat:

Ce pot face cu banii pe care i-am strans? Sunt aproape 3000 de lei

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Ii tii pana ai nevoie de ceva, nu ii arunci pe prostii nefolositoare. Nu mananca mult, lasa-i acolo ca-ti vor trebui candva.

| Rhea44 a răspuns:

Stângi mai mult și până-n in Aprilie îmi iei un cadou drăguț? glumesc. strângerii și îți iei ceva ce poate o sa te ajute pe viitor (ex diploma de bac, glumesc)

| Freya1 a răspuns:

Sa mi dai mie ca sigur am facturi de platit, chirie, haine de cumparat.

| Andreeush a răspuns:

Poți să îi păstrezi și să îi investești mai târziu în ceva util.
Nu da banii aiurea pe prostii dacă nu ai nevoie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cumparati ceva util care iti va fi de folos pe termen lung ca sti si tu ce greu se strange un ban in ziua de azi.

| wpetterssone a răspuns:

Fie poți să mai strângi, fie poți să îi cheltuiești pe lucruri nobile sau să te plimbi.
Eu îmi strâng 2000 EUR pe an pentru a-mi vizita prietenii din Canada, sau îmi strâng 500 EUR pentru skiat, iarna, sau strâng aproximativ 1000 EUR pentru a vizita un loc nou, sau îmi strâng bani pentru a-mi cumpăra sau pentru a închiria un avion pe care să îl pilotez.
Cu 3000 RON poți să faci cursuri de specializare pentru un domeniu care îți place.