| Pisica18a a întrebat:

Ce pot face daca am media 5.96 la bac?
Deci de la 7.35 la psihologie, dupa contestatie am luat 7.60, mai am sansa sa fac ceva sau mai dau in toamna?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Media finală e cea după contestații

| Pisica18a explică (pentru sierra1):

Știu,dar în foaia de examen mai este o rubrică "reevaluarea contestațiilor", si din cate am auzit foarte multi s-au plans ca li s-au corectat gresit lucrarile. Asta am cam patit si eu.

| Celcestietot a răspuns:

Sa faci contestatie la celelalte sau sa dai in toamna la ceea ce consideri tu. Daca as fi fost in locul tau, cel mai probabil dadeam in toamna la ceea ce consideram, daca nu eram sigur de o reusita dupa contestatie.

| Sofer a răspuns:

Dai din nou la toamna la materia care ai nota mai mica sa poți sa iei.

| 4StarLight a răspuns:

Nu mai am acum sanse sa ridici media, astazi au fost afisate rezultatele finale, de după contestații. Eventual de duci in toamna si reiei una sau 2 probe, la care crezi ca ai putea castiga mai mult. Conteaza sa stii sa te autoevaluezi foarte bine ca sa fii dai seama la care merita sa dai. Eu zic ca la psihologie ai facut tot ce ai putut, deci probabil ca ai pierdut la una din celelalte 2 probe. Pana in toamna mai ai timp, așa că incearca sa te concentrezi ori pe romana, ori pe istorie, si sa înveți cat sa reușești să mai iei acele 4 sutimi ca sa scoti peste 6.