| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face daca gandesc prea mult despre orice?
Este asta un defect?

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu e defect, mai degrabă calitate.Pentru că analizezi orice situație, astfel încât să găseşti cele mai bune soluții. Gândeşti înainte sa faci sau să spui un lucru.Asta ar face doar un om diplomat.E ceva de apreciat.Nu-i lăsa pe cei din jurul tău să-ți spună altceva.Sau ascultă-i, dar cu măsură.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai timp. motiv, rezultate, nu este defect.
Dacă nu ai timp, dacă gândurile te gândesc pe tine, dacă gândirea este doar o înșiruire de afirmații, atunci este defect.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inseamna ca nu ai cu ce iti ocupa mintea.
Nu e un defect, e o stare.
Daca ai avea activitati/griji care sa iti ocupe mintea, nu ai mai despica firul in 4 pentru orice răhățel.
Daca esti copil, e normal, si e bine sa gandesti mult.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu cred că e defect.

| laSoledad a răspuns:

Atata timp cat nu-ti iese primul fir alb de par ca mie, nu ai facut ultra-overthinking din lucrul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te doară fix în cot de ce se poate întâmpla, aia poți face dacă nu vrei sa te mai gândești.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este,dacă îl lasi sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Actionezi sau iti muti imediat atentia spre altceva.

| Norti0013 a răspuns:

E mai bine să gândești mult decât deloc