| NinaY a întrebat:

Ce pot sa fac sa dorm mai mult? Dorm maxim 2 ore pe noapte, si pastilele pentru insomnie chiar nu fnctioneaza. Vreau sa dorm mai mult, pentru ca desi nu ma simt deloc rau, sau fara energie, nu cred ca imi face bine acest lucru...
Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Aceste probleme le aveam si eu in urma cu 5 zile.
Poate nu esti destul de energica ziua. inainte sa te culci fa sport nu stiu poate niste abdomene. Ideea este sa faci putin efot.am incercat si eu aceasta metoda si dorm super. Fundita?happy

2 răspunsuri:
| ADIvreaFUNDITA a răspuns:

Chiar daca nu ai energie si nu te simti rau apar chearcanele care sunt urate din simplul motiv ca arati ca o somnambula, dar sa-ti dau niste sfaturi, poti sa te uiti la un film romantic sau drama(la genuri de filme care nu-ti plac)pentru ca nust plictisitoare si te adorm repede, sau inloc sa pierzi pe degeaba noptile incearca sa citesti o pagina in 10 minute pentru ca poate strica ochi daca citesti fara ati fi odihniti ochi, sau in timpul zilei sa incerci sa dormi macar 1 ora cu ochii inchisi ciar daca esti treaza si nu poti dormi sau mai spre seara camnd mergi in pat ajut-o pe maicata la ceva greu, asa vei fi obosita si vei avea mai multe sanse sa dormi si inca un lucru, cand dormi puneti o muzica inceata si lenta si imagineazati un vis, este o modalitate foarte buna credema.Si in legatura cu pastilele ar trebui sa mergi la farmacie sa le spui ca nu isi fac efectu, probabil nu sunt bune, cine stie, merita sa incerci.Ma bucur ca team putut ajuta.PApa

| Byencutzz a răspuns:

Hmm citeste ceva inainte de culcare sau fa ceva ce te obosestewinking nu stiu ce sa zic eu noaptea dorm busteanlaughing sau in timpul zilei consuma energia acumulata : in oras la o mica alergare pana-n parcwinking succes