| JetBlueJet a întrebat:

Ce poti face pentru a creste in inaltime?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sporturi cu mainile: Handbal, baschet, tractiuni la bara.

| RAY a răspuns:

Nimic,inaltimea este determinata genetic, nici un sport nu inalta pe nimeni acesta find doar un mit atat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sala. Miscare.

| OldSoul a răspuns:

Te poti culca, iar cand te vei trezi vei fi mai intalt/a cu maxim 1.5cm. (Asta inseamna ca dimineata esti mai inalt decat seara, efectul gravitatiei asupra corpului uman...)
In rest ai putea incerca sa faci un sport(baschet de exemplu), dar nimeni nu-ti poate garanta ca facand baschet sau un anume sport vei creste asigurat in inaltime, deoarece inaltimea este si ceva genetic.

| RainmakerX a răspuns:

Stai linistita, esti perfecta asa cum esti!winking

| Idkidk a răspuns:

Ce înălţime ai?
Păi poţi juca baschet, şi alte sporturi. Poţi să mănânci mai multe vitamine.

| alexandrualind a răspuns:

Sport.baschet.etc.

| NellieLovett a răspuns:

Mult sport,exercitii de tractiune la bara, handbal(la mine a mers), fotbal, alimentare sanatoasa, somn minim 8 ore pe noapte