| brokxy a întrebat:

Ce poti pati daca te inchizi in tine si nu mai spui nimanui ce te supara si nu mai vorbesti cu nimeni despre problemele tale? Cu absolut nimeni, te face mai puternic sau mai slab?

Răspuns Apreciat de Editori
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce faci cu ce ai în tine. Poți face apoi o descărcare a tensiunilor de tip laser, toate de o dată cu violență nejustificată și să ajungi la justiție. Poți să transferi energia internă astfel acumulată spre ceva creator pentru alții și pentru tine deopotrivă. Puternic sau slab nu te fac acumularea ci fluxul de energie, și ce faci cu ea.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intri in depresie si o sa mori cu cativa ani mai devreme din cauza inimii in comparatie cu unu care rade din orice rahat si gandeste la bine. Daca stii sa traiesti singur vei rezista multi ani

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de persoana.

| OldSoul a răspuns:

Te va face mai puternic, insa, ce e drept, e foarte posibil sa existe si momente in care simti ca cedezi, in care izbuhnesti de la atatea chestii tinute in tine.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa ajungi sa ramai asa, iar asta inseamna ca nu o sa ai nici o relatie cu nimeni niciodata, nici macar de prietenie, cu atat mai putin familia ta

| Goete a răspuns:

Inchizandu-te in tine acumulezi energia negativa a tuturor problemelor si sfarsesti cu diferite boli datorita "stresului".
Cel mai bine e sa sa privesti mereu partea pozitiva a lucrurilor; mereu exista si o parte pozitiva, chiar si in situatii dezastruoase.

| gemeni6226 a răspuns:

Ceea ce te face puternic este cand soarta iti da foarte multe greutati pe care apoi le depasesti. Dupa ce realizezi ca in timp ai depasit cu mult mai multe obstacole decat restul oamenilor si inca tot esti intreg si ai realizat ceea ce ti-ai propus ei asta da asta te face puternic.Nu te sfatuiesc sa spui tot la oameni dar nici sa te inchizi in tine.Totul trebuie facut cu masura, cu ce masura? asculta mereu de intuitie.

| Dandinelle a răspuns:

Omul este o fiinta sociala.