| Pnin a întrebat:

Ce povesti cu vecini nebuni aveti?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O nebuna pe care nu am mai vazut-o de multi ani, era mai mutilata asa, innebunise ca a fost parasita de barba-su si o luase randeaua, arunca cu pietre dupa oameni, dupa caini, dupa copii, era teroare cand iesea asta afara, alerga lumea daca i se parea ei ca te uiti ciudat la ea, asta la 50 de ani sau cat avea pe atunci avea un sprint...m-a alergat si pe mine de cateva ori, avea un cires ispititor insa....si cu mai multi ii ciordeam din el dar ne alerga si daca ne vedea pe strada si i se parea ca i-am zis ceva si cand colo nici n-o bagam in seama, tin minte ca au chemat niste vecini politia la ea sa o potoleasca, a facut urat si de fata cu politistii, era jale cu asta.

Alti vecini: Se mutase o familie-satra de tigani pe strada la mine si tineri fiind ne jucam mult pe afara, de obicei fotbal si ne faceam teren destul de mare, il faceam acolo unde nu prea erau masini si era un spatiu mare, terenul se nimerea sa treaca si prin dreptul portii lor, cum ne jucam si noi iesea ''bulibasa'' sa faca scandal sa nu ne jucam la el in poarta dar noi ne jucam pe lung pe strada si de aici incepeau scandalurile, injuraturile cu el, dupa el se luase si alti vecini comunisti, pe noi ne enervau rau de tot si de fiecare data cand ne jucam acolo sareau prostalaii la scandal de parca le-a cumparat ma-sa strada, ii sfidam, nu-i bagam in seama si ne vedeam de fotbalul nostru, dar se nimerea sa mai dam si pe la el prin curte, a dracu minge ricosa uneori la el in curte iar asta ori ne taia mingea in fata, baga cutitul in ea in ciuda, ori o pastra si le dadea puradeilor, am sarit ori eu, ori altii la ei in curte sa ne luam mingile ca javra nu ne mai dadea mingea, uneori isi punea puradeii la panda sa ne fure mingea cand ne jucam, daca se ducea mingea departe cand sutam noi fugeau dupa ea, dar le dadeam cate un sut in dos la astia si o recuperam rapid, bulibasa cand se imbata umbla in fundul gol, facea urat, bine ca au plecat ca nu-i suporta nimeni de pe strada, mai ales noi astia mai tineri, dar nu ne luam dupa el si ne jucam in continuare, ne cam strica tot cheful dar ii sfidam in cel mai elegant mod, ii ignoram si ii lasam sa tipe de prosti. Dupa el se luase si altii dupa cum bine am zis, babele alea comuniste in special, era comedie pura pe strada.

Mai am povesti cu niste vecini de pe la bloc de la niste amici, aia sunt next level, animale in toata regula, aruncau cu apa oparita de la balcon dupa noi, cu rosii/cartofi, niste dilai, dar in mare parte nu am ce sa zic de ei ca nu prea am avut treaba cu ei decat foarte rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vecin a chemat politia pentru ca 'se auzea' cum o faceam cu prietenul meu. Inclusiv acestora le-a zis explicit motivul pe loc(ca la telefon era inregistrat si le-a bagat altceva drept motiv). Am impresia ca a fost dat si in ziar daca nu ma insel rolling on the floor Omul era tare suparat