| anonim_4396 a întrebat:

Ce priorități ai in viata?

hai sa facem un clasament

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

1 - sa invete omul ceva ca lumea ca sa aiba un job ca lumea
2 - apoi sa aiba un loc de munca bun
3 - sa-si gaseasca un partener cu care sa se inteleaga si sa-l atraga, cam asa ar fi la toti

| Freya1 a răspuns:

Sa fiu sanatoasa.
Sa am casa mea.
Sa fiu fericita si linistită cu iubitul meu.
Sa fac un copil.
Sa imi deschide o afacere sau sa am un job care sa imi placa.

| Sofer a răspuns:

Sa am un apartament la oras.
Sa am o iubita sa ma accepte asa cum sunt eu.
Sa am o masina care sa atraga privirile.

| gemeni6226 a răspuns:

1-Sa fiu sanatoasa fara nu fac nimic
2-Sa am casa mea.
3-sa am un job care sa-mi placa si sa-mi asigure existenta
4-sa am pe cineva la care sa tin si sa tina la mine

primele 3 puncte realizate punctul 4 nu reusesc

| FreddieM a răspuns:

Sanatatea personala fizica si mentala ca sa ma pot sprijini pe mine si pe ceilalti. De aici pleaca toate.
Nu am alte am prioritati.

| CleanHeart a răspuns:

Sanatate
imi doresc foarte mult o familie
o cariera
cam ce prioritati are aproape orice om.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Sa ai o locuinta care sa fie a ta. -(check )
2. Sa ai bani stransi pentru zile negre., lipsa job etc, suma care sa acopere cheltuieliile tale necesare pentru o perioada de minim +1 an ( -check )
3. Sa gasesti un cerc de prieteni cu care sa te intelegi., cu care sa ai lucruri in comun (- Error :friends not found)
4. Sa gasesti o prietena care sa descopere cum esti in realitate., si sa te accepte - (error : Not realistic )
5. Carnet de sofer + masina - ( error : to coward, not enough money for car knowing that nr.2 fact has higher priority)
6. Sa descopar cine sunt., si sa aflu cu aproximatie cat mai am de trait in stare buna de sanatate. - (in progress)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Sa am un stil de viata cat mai sanatos - fara sanatate nu pot indeplini celelate prioritati
2. Sa invat cat msi bine la scoala
3. Sa ma hotarasc pe ce drum vreau sa merg
4. Sa invat o limba straina la perfectie: engleza. Mi-ar placea si spaniola.
5. Sa am un loc de munca si o casa
6. Sa am prieteni si oameni cu care sa ma inteleg si pe care sa pot conta in momentele grele (mai ales familia)

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă timpul ar sta în loc, am putea face un top al priorităților în viata, dar cum asta nu este posibil, prioritățile noastre se modifica. Dacă ma gândesc la topul priorităților personale de acum 10 ani, de acum 5 ani și din prezent, voi vedea ca nu coincid deloc. Cine știe cum va arata acest top peste alți câțiva ani.