| AlexDorinel a întrebat:

Ce problema au unii profesori că fetele vin cu unghii la școală, că se vopsesc, că se îmbracă la moda(cu tricou până la buric și pantaloni de piele)?

Care-i problema in asta? Că atrag baietii?

37 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca ne plac sa vedem asta, nu fiți ipocriți băieți ca asta e adevărul, nu îmi spune mie ca fata aia care iți arata abilitați mintale e populara, nu e, apreciez fetele dezbrăcate, dar facem pe moraliști, ca moraliști de pe tik tok, frustrați, tu nu ai vrea sa faci sex cu toate care te atrag? Nu îmi spune ca vezi doamne vezi sufletul din ea sau capabilitatea ei, asta e adv suntem porci, ipocriți si preferam sa le vedem ca obiecte sexuale

| Mosotti a răspuns:

Pai profii prosti au problema asta, profii destepti nu au, pentru ca stiu ca aia nu conteaza, conteaza cum inveti si daca esti disciplinat si atat.

| relian a răspuns:

Care este problema? Mai inati de a intreba,cauta sa te compari pe tine cu alti oameni ok?
Daca te compar pe tine cu profesori,sau cu cei de la universitatea,care sa zic Cambridge sau Berkeley ori Stanford,Oxford ce spui asa dupa tine,esti mai destept ca oamenii aia,ca profesori ca adminstatorii de acolo?

Daca nu esti, atunci afla, acolo stundentii poarta uniforme laughing deci nu ca nu au unghii si vopsiti in culorile vantului turbat, dar is dupa reviste.
Problema este ca mergi la scoala, nu la club, nu la plimbare.La scoala,trebuie sa arati ca esti serios,responsabil,nu cu unghii de nu poti tine un pix in mana,pai alea cu unghiile alea nu poate tine nici scula unu barbat in mana,trebuie sa foloseasca gura laughing

Deci problema este a elevilor nu a profesorilor,Scoala este o institutie unde trebuie sa respectii pe cei din jur. Burice la vedere,tate la vedere,dar unde merg fetele alea,la produs cumva?
Mergi la scoala sa inveti,nu sa te uiti dupa baieti,ori baiwetii dupa tate,fund si buric.

Tu si astia dealde tine sinteti f slabi in gandire si poate sin rest.
De regula daca o sa observi,genul asta de elevi ce vin asa cum arati tu,sunt si-o slabi la invatatura laughing o sa observi ca aia mai buni,vin imbracati mai normal,asa cum se vine la o scoala.

Naspa,dare se pare ca e grele d e tot pentru tine multe chestii legate de viata.
Ce o sa spui cand o sa mergi la un job,bine asta daca nu cumva o sa te tina parintii pana iesi la pensie laughing deci o sa ai un job si aia acolo iti impune uniforma,ce o sa faci,ce o sa spui?

O sa spui ca aia au probleme cu capu sa ce? De ce doctori, asisttentele, stewardesele, si la mai orice job, omu are uniforma?
Ca gandesc aia naspa sau de ce? Pt ca asa este bine, sa ai uniforma.Nu stau sa iti explic, deja am scris mult si pe tine te depasec frazele lungi, ori o pagina sau juma de papgina, deja te blochezi numa cand vezi cat este scris laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca vine cu buricu cum zici, inseamna ca acea persoana este neserioasa, asta odata. Apoi o persoana mai dezbracata atrag privirile celor din jur, nu conteaza cum arata.

Plus nu se incadreaza in peisajul scolii sa-i zic asa.Este daca vrei ceva gen,sa te duci vara undeva cu cojocul pe tine laughing este inestetic la momentul ala.

Asa si la scoala,ori ce spui tu unghii,burice,etc le folosesti in alte peisaje,in alte locatii,unde se potrivesc.
Deci in institutii se folosesc uniforme,parul arenjat cat mai normal,normal insemnand ca majoritatea oamenilor, unghii la fel taiate mai scurt,cat sa poti folosi degetele f usor,pentru ca la ascoala nu mergi pe post de poster laughing dar persoanele ce spui tu,merg asa pentru ca nu le baga nimeni in sama,nici la scoala,nici in alta parte,asa in felul asta atrag si ele ceva priviri,cu atat ramane dar se multumeste si cu atat,daca mai mult nu au de unde.
Hai sa viu si eu vara la scoala cu cojoc din ala ce au ciobani la munte,cum ai vedea asta?
Arata bine,asau arata aiurea,atat ca timp cat si locatie?
Persoanele care vin asa imbracate si aranjate,cum am zis is f slabe,se imbraca asa si se aranjeaza sa se simta si ele dorite,chiar daca nu-s dorite laughing dar macar si atat parca se simt si ele bine un pic.

O femeie atragatoare se imbraca normal,nu are de ce sa recurga la artificii de genul ala ce arati tu,plus ca mergi la scoala,nu te duci la agatat,aia o faci dupa scoala la coltu strazii,ori in parcari unde opresc tiruri laughing

Apropoo,daca ai vazut,ori macar auzit,sunt cluburi,restaurante si alte de astea la care trebuie o tinuta oarecare,mai eleganta,daca apari asa cu buricu la vedere te dau aia afara laughing deci daca si la club si la restaurant,unde vorba aia platesti,nici acolo nu te lasa,la scoala de ce crezi tu ca ar fi ceva normal?
Voi astia cu gandirea asat sinteti minoritari,sinteti o mana de deastia dezorganizati laughing dar care vor ca majoriotatea sa faca ca ei,ori ca asa este normal sa vina ei in anumite locuri.

Nu frate,te duci la scoala,aia nu-i scoala ta,fa-ti scoala,iti facio tu regulile tale si stai cum doresti si in chiloti laughing
La scoala vin elevi,profesori,fiecare cu gandirea lui,deci este un loc public,ca urmare nu trebuie sa derajezi pe cei din jurul tau.

Daca profesorii aia se simt deranjati,aia inseamna ca acele fete trebuie date afara, trimise acasa, sa vina echipate corespunzator.
Atat timp cat nu deranjezi pe cei din jurul tau in locuri publice, totu e ok.
Hai sa viu si eu in chiloti, ca asa imi place mie, ori unu care are o scula de aia 25 cm laughing sa vina in chiloti sa atarga fetele ce spui?
Hai sa facem asa, eu sa viu dezbracat fara tricoul, ori camasa, ca am 6 pachete de muschi la abdomen si sa atrag fetele si eu laughing
De unde oare va vin ideile astea nenorocite, ticaloase laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Majoritari ca si cei care au facut vaccin,aia da,ori cu cei care au facut de buna voie, nu fortati.
Cati de la o scoala vin cu buricu gol si ce mai spui tu? Am impresia ca tu nici sa numeri nu stii, mai spui ca esti la liceu, la care liceu esti, la liceul TPU? Aia da

| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Serios,deci asistentele din RO se duc la munca cu buricu la vedere,imbracate asa cum li se scoala? Wow interesanta chestie.

Sau mai stiu eu la ce alt job,merge aia asa cum descrii tu?
Baiete,vorba lu Jassmina,lasa netu,nu-i de tine,du-te si tine-te strins de o carte ceva, macar ia-o in brate, lasa netu, lasa politica, lasa fetele cu buricu gol, nu-s de tine laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cei rau? Pai normal ca nu asa se vine la scoala.Te imbraci fctie de locul in care te duci.
Ce spui tu, mergi in cluburi, unde tinuta aia este pentru agatat laughing La scoala folosesti o tinuta corespunzatoare, mergi la scoala sa inveti, nu mergi la agatat.
Cum am spus nu faci tu regulile.In RO sa inteles gresit libertatea omului,in continuare se merge tot gresit,la fel de prost ca intotdeauna.
Cum am spus scoala nu est a ta privata,sa faci tu ce vrei,acolo merge persoane diferite in tot,ca urmare pe unia deranjeaza tinuta altuia,deci daca deranjeaza,aia inseamna ca nu-i bine.

De ce nu faci sex pe strada? Vorba aia cei asa de grav? Ori ca faci acasa,ori pe strada tot sex este nu? Dar legea spune ca este ilegal sa faci sex in locuri publice.
Legea la scoala nu stiu exact ce spune,cred ca se refera la uniforma,adica nu este obligatorie uniforma,dar asta nu inseamna ca vii cu buricu gol si cu ce mai spui.
Depinde c e anume spune legea,daca este clara, daca lasa la atitudinea scolii etc.

Personal eu sunt pentru o tinuta decenta, adica fara burice goale, unghii de stiu si eu lungime, par vopsit in culori tipatoare, nu-s de acord cu asemenea tinute.
Ma refer pentru scoala.Alundeva,la cluburi si mai stiu eu,unde se accepta,nici o problema.
Personal nu sunt de acord nici cu fetite pe la colturi de strada,ori in parcari,ma refer alea la agatat,arata naspa de tot laughing
Am vazut in Itlia unele umblau asa pe strada,mai mult dezbracate,e ras,panarama,circ,ce naiba,ajungem ca si animalele laughing dar avem pretentia ca gandim.

Deci esti de acord la munca sa te imbraci cum zic aia,tu adult fiind,dar nu esti de acord cu ce zic aia la scoala laughing de ce? Si scoala este tot o instutitie ca si o firma,cai privata ori de stat, e aceiasi chestie, sunt niste reguli ce acele institutii le are.

Deci daca profersorii sunt impotriva, atunci inseamna ca asa este bine, nu cum gandesti tu, ori altii ca si tine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Exista norme de condiuta, exista un regulment intern al scolii
Trebuie facuta o difenta dintre tinuta cu care se merge in cluburi si cea de scoala!
Ce ar daca profesorii ar veni in maiou? sau profesoarele in bluze mulate?

| Lukasssz a răspuns:

Pentru ca ii exicta pe profi

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Raspunsul il ai in Biblie: "La nastere Dumnezeu stia ce fel de om vei fi TU in viata acceasta pe pament, si stia si ce fel de viata o sa ai pe pamant."

Tu ai auzit de scorul APGAR la nou nascut: https://www.youtube.com/watch?v=EBM1rLUfgVg&ab_channel=Dr.Sanador

Si mai e ceva: "Cum iti dai seama daca copilul tau e redus in gandire?" e vorba de diferenta de generatii si modul de gandire al omului.

| Seba2013 a răspuns:

Freud vorbeste despre un conflict sau situatii problematice intre ID si SUPEREGO si Puffendorf spune ca in starea naturala nu gasim fericirea.
Ei bine profesorii vor sa evite aceste conflicte. Asa cum Adam nu avea DREPTUL ca sa devieze de la Lege ci sa o respecte pentru a pastra armomia (dimensiunea normativa). Conceptul acesta despre DREPT si JUSTITIE este mai larg. Cine citeste o carte cu lucrurile astea, o sa vada ca dreptul si justitia are de-a face cu acest superego.
Deci avem unele Legi care orienteaza, previn, etc., anumite conflicte, deviatii, atipicul, etc. Desigur legea poate sa fie tiranica, insa in acelasi timp poate sa fie organizativa, orientativa, etc.(in acelasi fel si natura poate fi tiranica nu doar legea). Este mult de vorbit pe tema aceasta pentru ca s-a fragmentat in multe bucati; politicul, juridicul, morala, dreptul, norma sociala, organicism, individualism, John Rawls, Puffendorf, utilitarism, etc.
Cu separatia puterilor (legislativă, executivă și judiciară), nu se mai intelege bine rolul lor. Omul normal vede doar o simpla bataie pe putere si nu mai intelege esenta lor. Lucrul acesta se intampla tot din cauza modernismului.

| 1234568807 a răspuns:

Pentru ca sunt niste comunisti frustrati care au impresia ca daca pe vremea lor te imbracai cum voiau profesorii la fel e si acum

| TitoJacksana a răspuns:

Naiba stie, probabil considera ca e legat de sex si ca-i excita pe baieti sau ceva, habar n-am

Răspuns utilizator avertizat
| TitoJacksana a răspuns (pentru AlexDorinel):

Niciuna, vremurile se schimba, generatiile se schimba si asa îi atrag pe baieti mai nou

Răspuns utilizator avertizat
| TitoJacksana a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ba da dar dupa cum am zis s-au schimbat vremurile

| Mosotti a răspuns (pentru TitoJacksana):

Si daca i-ar excita pe baieti ce treaba are profu? Profu are treaba daca te comporti bine la scoala si daca inveti, nimic mai mult.

| TitoJacksana a răspuns (pentru Mosotti):

Probabil dar fiecare prof cu parerea lui

| Mosotti a răspuns (pentru TitoJacksana):

Mda, nu stiu, profii de varsta acum 44-45 ani erau nebunii nebunilor la liceu in anii 90, nu vad de ce ar avea acu o problema, adica nu avea atunci, au acum?
Adica daca colegele veneau asa, ei nu aveau treaba, si acu ca profi au? Pai pe ce chestie?

| TitoJacksana a răspuns (pentru Mosotti):

Din pacate nu poti sa-ti dau un raspuns, fiecare a avut experiente diferite generatiile la care predau

| TitoJacksana a răspuns (pentru TitoJacksana):

Pot*

| Mosotti a răspuns (pentru TitoJacksana):

Da, unii erau damblagii de copii, sigur, si aia da, daca erau ai dracu si in liceu, sunt si la maturitate.

| RAY a răspuns (pentru TitoJacksana):

Ca asta cerem de la ele

| RAY a răspuns (pentru TitoJacksana):

Mereu voiam asta, vrăjeala ca atunci nu se vrea, moralitatea e o ipocrizie total

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Mann ipocriti, falsi, moralisti

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai da, falsi moralisti cand ei erau vai de mama lor, ma refer la astia de varsta mea care au facut scoala in anii 90.

| Emma30555 a răspuns (pentru TitoJacksana):

Eu la munca ma îmbrac într un fel, când ies la un concert ma imbrac altfel, când ies într un bar sau la o zi onomastica adopt ținute mai sexy, la o nunta alt gen. Trebuie sa te adaptezi în funcție de eveniment, dacă se tine ziua sau seara. Tine de educație, de estetica. Cum ar fi sa apar la un concert care se tine pe un teren cu iarba în tocuri și rochie mulata? Ar fi penibil chiar dacă arăți bine. Sunt și fete care au tendința sa se îmbrace la școala ca și cum s ar duce în club, și asta pentru ca nu se duc în club, dacă s ar duce în club la școala s ar îmbraca normal. Mai e și vârsta când vrei sa fi la moda, și e ceva normal doar sa nu exagereze. Profesorii poate asta ar vrea sa zică, dar nu găsesc ei o buna exprimare. Fetele simt nevoia de atenție, simt nevoia sa arate sexy da fie admirate dar pot fi catalogate greșit și de fapt ele nu asta doresc, ci doar admirație. Oricum niște pantolni de piele nu sunt indecenti, probabil alte ținute sau atitudini sunt criticate

| Dormeo a răspuns:

Misogini.

| danielteodor0 a răspuns:

E vorba de o regula scrisa care nu tine de profesor si care ar trebui respectata in toate institutile publice si private.
Conduita sociala pe langa conduita de comportament mai contine si conduita de vestimentatie. Intr-o institutie cum este scoala ar trebui respectat un anumit cod vestimental. Nu zic ca ar trebui o uniforma speciala pentru toate institutiile educationale dar nici haine extrem de scumpe cand venitul toatl individual este nul la toti cei care i-au parte la activitatea didactica in functia de elev, uni fiind norocosi deoarece s-au nascut in famili mai bune cu conditii economice mai bune.
Un anumit cod vestimentar arata respect pentru institutia in care se desfasoara activitatea si pentru activitatea respectiva. De asta profesorii sunt obligati sa insiste in respectarea acestui cod. Iar acest cod trebuie sa fie la un buget accesibil tuturor pentru a nu exista discriminari.

Răspuns utilizator avertizat
| danielteodor0 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca citeai tot mesajul intelegeai ca exista locul potrivit pentru orice imbracaminte. Nu vezi pe nimeni ca se imbraca la scoala ca la strand.
Prin nerespectarea codului nu respectam nici locul nici activitatea care se desfasoara in acel loc. Un elev ar trebui in primul rand sa se concentreze pe note si autodezvoltarea lui in limitele pe care sistemul le ofera. Din pacate sistemul defectos din Romania i-a facut le elevi sa caute alte motive pentru a fi la scoala decat educatia personala.
O scoala nu este un loc in care ne imbracam cum vrem pentru a ne construi o viata sociala sau cel putin acest lucru nu ar trebui sa fie un rezultat direct. O scoala ar trebui sa fie locul in care o persoana merge pentru a isi dezvolta capacitatile mentale si pentru a capata noi informati iar restul ar trebui sa fie rezultate secundare.

| Mimi24 a răspuns:

Probabil că atrag băieții și nu mai sunt atenți la oră laughing)