| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce reacție ați avea dacă v-ați prinde partenerul/a înșelându-vă?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Filmez ca sa am dovada, desigur. Dupa care divortz. happy

25 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Tu cum crezi? Doar nu ii invit pe amândoi la o cafea

| RAY a răspuns (pentru whatevernvm):

Ba da eu i invit la o cafea cu cianura

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de scenariu.
Ar putea fi linistita, sau violenta/psycho.

| Drimmero a răspuns:

As reactiona urat pe moment, apoi as deveni indiferent.

| Freya1 a răspuns:

Sunt multe variante si posibilități.
Atunci pe moment poate as fi violență logic, dar după mi-ar face planuri.Ori i-as pune bagajul la usa sa plece la dânsa, ori i-as întinde o campacana si as pune pe cineva sa il cafteasca de sa il bage in spital, ori il iau inapoi acasa ii dau somnifere si ii tai....saaau il "iert" si imi bat joc de el după. big grin

| Andreeush a răspuns:

Evident că nu mi-ar conveni și ne-am despărți.

| sofisis a răspuns:

Eu am patit de cateva ori sa ii vad cu altele. O data la coada la mc donalds. Eram prin liceu. S-a intors, m-a vazut si a fugit la baie laughing)) am stat de vorba putin cu ea, fara sa ii spun cine sunt si de ce intreb. Am aflat despre ei. Ulterior l-am sunat si i-am urat fericire, drum bun in viata si i-am sugerat sa isi lase coa_ele sa cada si sa nu mai fuga sa se inchida in bai si sa si sune prietenii ca "m-a prins frate"
Unul din ei a invitat in oras o tipa pe banii mei. Imi ceruse cu imprumut sa plece cu un amic la pescuit. Am aflat ca iese cu una si m-am dus si eu acolo. I-am urmarit pana la un bar in care au intrat. I-am lasat sa se aseze si am intrat si eu dupa ei. L-am rugat frumos ca data viitoare sa isi scoata in oras amantele cu proprii lui bani. big grin
Mno, reactionez destul de calm si rece. Nu fac tam tam, nu tip, nu amenint, nu injur, nu nimic. Dar nici nu mai las loc de buna ziua. Din momentul ala persoana respectiva nu mai exista.

| mentholinks a răspuns:

Daca ii surprind in timpul actului probabil m-as baga si eu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mas baga si eu ca sa o facem in trei sa o nenorocim eu din fata si el din spate adica gangbang.

| Octavian199 a răspuns:

Ne-am despartii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As plange

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca mai sunt cateva miliarde de persoane pe planeta asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai sunt câteva miliarde de persoane pe planeta asta, persoane care îmi sunt perfect indiferente.La el țin si in el am încredere.M-ar rani, presupun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ar rãni faptul ca si-o trage cu alta si tu ai sentimente pentru el?
Sau ca ti-a distrus increderea care o aveai. Eu n-as putea avea o asemenea incredere in cineva. E mult mai simplu sa te astepti( sa iei in calcul)dinainte asa ceva. Altfel risc sa ma sinucid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-e greu sa-ți răspund din moment ce habar n-am cum e o relație bazata pe sentimente (catusi de puțin intense)sau încredere.
M-ar rani pentru ca eu as tine la el si el m-ar face sa sufăr voluntar.Si pentru ca imi insala încrederea.
Da, e mai simplu.Dar dacă ții la o persoana suficient de mult mai poți sa iei in calcul si ipoteza asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu singura te-ai face sa suferi, pentru ca te-ai baza pe niste sentimente de domeniul trecutului.

Pai tocmai ca iti insala increderea si ar face schimb de fluide? Cum ai putea sa te simti ranita? Mai usor e sa ai o stare de dezgust "empatizând" cu el/ea.

Pot, pentru ca cealalta persoana trebuie sa tina mai mult la mine decât tin eu la ea. Pentru a functiona ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde sa știu ca e de domeniul trecutului?
Da, as suferi din vina mea. Iubirea ar fi doar un termen mai pompos pentru vulnerabilitate.
Schimbul ăla de fluide chiar m-ar afecta, dacă as tine la el.Ar fi mai mult decât schimb de fluide, cum spui tu.Dezgust? Desigur.Dar ți se pare asa de simplu sa simți dezgust fata de o persoana pe care o iubești?
Si ce propui in sensul asta? Sa inventezi o scara care măsoară intensitatea iubirii? Tu sa te situezi undeva la un mediocru 5 si ea la 100?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica vrei sa spui ca sunt o persoana naspa ca am zis voluntar/involuntar ca imi e scarba de tine, iar tu esti o persoana de nota 100 pentru ca ma numesti doar mediocru.
Nu, vina si parere de rau.
Oarecum, e mai simplu. De ce sa/ti placa de mine? Nu vreau asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce legi totul de mine? As aprecia mai mult o declarație de dragoste care sa nu conțină si cuvantul "scârbă".
Ai toate motivele sa îți fie scârbă de mine.
De ce sa-mi placa de tine? Intrebarea e ce sa-mi placa la tine.Dar te plac sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as zice in fata ca e o curva proasta ca am prins-o, si celui care e cu ea i-as multumi pentru ca mi-a deschis ochiilaughing
I-as da o bere. laughing

| chuckmanson a răspuns:

M-aș băga și eu!

| OrdanKarris a răspuns:

As da-o pe dansa afara din apartament cu un sut in fund la propriu, iar pe dansul l-as cinsti cu o bere pentru ca m-a scapat de o curva penala rolling on the floor

| MPersephone a răspuns:

Daca el ma inseala, inseamna ca nu imi apartine. Niciodata nu a fost potrivit pentru mine. Il las sa plece si nu indraznesc sa privesc inapoi.La sigur voi varsa lacrimi, dar e pierderea lui.

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

De plans

| Eu282838 a răspuns:

Daca am fi casatoriti as baga divort, daca nu m as desparti de el fara scuze