| cribus a întrebat:

Ce reprezinta biserica pentru voi? Aveti incredere in preoti?

Răspuns Câştigător
| iulia_5454 a răspuns:

Biserica este un loc de reculegere si rugaciune.incredere in preoti in ce sens? in harul lui ca preot da.in el ca om? depinde de caracterul lui, cat de bine-l cunosc.de regula vad intai barna din ochiul meu si dupa aia paiul din ochiul altuia.eu cunosc preot care nu este hot.de fapt 3 preoti care nu sunt hoti. ceilalti, problema lor. dar mie nu mi-a bagat nici unul mana in buzunar.am auzit ca le plac banii.si mie imi plac.cui nu-i plac banii?

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Da, am incredere in preoti la fel de mult cum am si-n femei. Am inceput sa nu mai frecventez biserica tocmai din cauza preotilor. Stiu ca, credinta in mine va exista si daca nu fac anumite lucruri.Ma duc mai rar la biserica, dar asta nu inseamna ca nu-s credincios.

| Ben. a răspuns:

Niste edificii interesante.nu am incredere in preoti, nici in rabini nici in mulahs.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Nimic.
2.Nu.Ar trebui?

| iulia_5454 a răspuns:

Merg des la biserica sa ma rog, nu am incredere in preoti

| raidu2004 a răspuns:

Sti cum se zice fa ce zice popa nu ce face

| iceman a răspuns:

Un loc sfant, unde pot sa stau la un pahar de vorba cu cel de sus.Preotii pentru mine nu exista, incredere nu am si nu am avut niciodata in gasca asta numita sugestiv preoti.

| agent003 a răspuns:

Biserica reprezinta Casa Domnului, ea este un loc sfint de reculegere unde te poti ruga pentru problemele personale sau familiale si nu doar atit. Bisericile sunt de mai multe religii... Eu personal nu am incredere in preoti sunt si ei oameni cu pacate. trebuie sa crezi doar in Domnul si Isus Hristos. Nu exista un alt Dumnezeu pentru Crestini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica reprezinta pentru mine un loc sfant, unde ma pot ruga in liniste...NUUUUUUU...am incredere in nici un popa...toti sunt hoti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un loc sfant calcat in fiecare zi de draci,big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica pentru mine reprezinta un loc sfant in care merg sa ma rog atat pentru mine cat si pentru oamenii din viata mea.
Nu am incredere in preoti pentru ca si ei sunt tot oameni pacatosi care au pacate mai multe sau mai putine decat oamenii simpli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica pentru mine este un loc sfant.merg destul de des, sunt chiar in corul unei biserici, si imi pare rau sa vad cum pentru unii nu inseamna nimic.pentru mine reprez locul unde ma intalnesc cu Dumnezeu si pot comunica cu El.fiecare vede lucrurile in felul lui. iar in ceea ce priveste preotul.si ei sunt oameni si nu ma intereseaza viata lor privata ci decat meseria pe care o presteaza.pentru ca sunt trimisi ai domnului. ei sunt cei la care ne spovedim si ne impartasesc. poate ar trebui sa va schimbati putin pct d vedere.si sa va vedeti propriile interese...nu ar strica o legatura mai stransa cu Dumnezeu.si oricine orice ar spune trebuie sa mai mergem si la biserica si sa ne mai spovedim, impartasim...happy...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biserica este o constructie facuta cu cap, nu aiurea, canalizeaza niste energii chiar interesante. (asta daca vorbim de constructie)
Din punct de vedere al institutiei, e cea mai mare arma de manipulare a oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preotii? Niste slujbasi, de multe ori mai rai decat statul.