| anonim_4396 a întrebat:

Ce retete simple cu oua stiti in afara de clasica omleta si oul fiert?

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Ouă umplute.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt 100 de rețete cu ouă. Caută pe You Tube.

| Drimmero a răspuns:

Ou posat ce mai e simplu de facut, imi amintesc de o retetea pe care o avea mama inainte cu oua, cartofi, branza, toate amestecate si puse la cuptor si mancate cu smantana, statea mata in coada, ii ziceam ''cacealma'' la asta ca nu stiam cum se numeste, ai putea incerca

| Freya1 a răspuns:

Ouă umplute, ouă ochiuri, salata orientală...

| oglindasultanului a răspuns:

Cum adica simpla, poate maioneza. crema de zahar ars am in cap. Oua se folosesc la cam multe retete, dar ingredient principal habar n-am.

| dinaprilie a răspuns:

Ou posat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ouă ochiuri.
Și mai era o rețetă...Tortilla de patatas, caută pe Youtube. Am încercat-o și e bună.
Ar mai fi clătitele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Papară.