| Hannah06 a întrebat:

Ce rol au domnisoarele de onoare la nunta? Ce trebuie sa faca?

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! O pot ajuta pe mireasa in diverse lucruri, ca de exemplu sa conduca din invitati la locurile de la mese sau sa o ajute cu voalul.

| Ofiintă a răspuns:

Marchează și ele evenimentul în sine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să arate frumos în ceremonia de la biserică.

| Freya1 a răspuns:

În general mireasa are doi domnisori de onoare si mirele două domnișoare de onoare.
Având în vedere că mirele si mireasa sunt separați înainte de cununia religioasa si civila acestea ii conduc de braț la biserica, starea civila etc.Ii ajuta sa se îmbrace, sa se aranjeze..Mai altfel spus, tu daca esti domnișoara de onoare la cineva, vei mai avea pe langa tine încă una cu care trebuie sa te prezinți acasa la mire si sa il ajuți simbolic sa isi aranjeze cravata, sa isi închidă butonii...si sa il duci de braț la cununia civila si la ce-a religioasă. Deci, până la chefuiala stai după fundul mirelui.
Si din cate stiu tu cu cealalta ar trebui să fi-ti imbracate macar aproximativ la fel.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Freya1):

De ce mi-am facut niste filme nu prea decente cand am citit descrierea ta? laughing

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Stiu ca suna într-un fel dar aia e.O singura data am fost si eu domnișoara de onoare si de atunci nu m-am mai dus.
(Asta o sa sune si mai ciudat dar imi asum laughing )

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Freya1):

Eu n-am avut nici o ocazie de asta ( un avantaj ca n-am multi prieteni ) si daca as avea-o as refuza din start orice, si nunta si cavaler de onoare si orice orice ar fi

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Eu nu m-am simțit bine deloc, da asa a fost situația.Nu o sa se mai repete oricum. big grin

| AndreeaWTS a răspuns:

Să asigure toți invitații că mireasa mai are încă "onoare" și să stea de stajă, să-i păzească "onoarea" până în noaptea nunții.
Când mirele o va "dezonora". laughing

| Feri5 a răspuns:

Doar așa de "frumusețe" pe acolo happy