| anonim_4396 a întrebat:

Ce rost mai are sa te culci daca nu ai chef?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca să te trezești mâine dimineață să mergi la muncă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa fi odihnit maine.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Nu are

| mgtow a răspuns:

Nu dormi, nu esti operativ la capacitate maxima, te iriti, strici sanatatea.

| Dariaa90 a răspuns:

Rostul este ca sa poți supraviețui, simplu. Dacă refuzi somnul definitiv, organismul se epuizează maxim și atunci o dai in altele. Deci somnul nu are legătura cu cheful.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are. De aceea pe copii foarte mici nu îi poți obliga să doarmă dacă nu au chef.

| Mosotti a răspuns:

Te culci doar cand ai chef de culcat.

| Mosotti a răspuns (pentru Dariaa90):

Pai are legatura cu chefu ca daca nu ai somn si nu te simti obosit nu are sens sa stai in pat aiurea, faci altceva pana vine oboseala.

| Dariaa90 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu te obosiți nici după 72 h de somn?( in general vorbesc), organismul se resimte asta era ideea. Noi nu conștientizam asta, compensam, după brusc se instalează opusul. Nu vb de cheful de a face somnic la amiaza.

| Mosotti a răspuns (pentru Dariaa90):

Cum sa nu obosesc dupa 72 ore de nesomn? Deja cam la maxim 12-14 ore de la trezire, trebuie sa ma culc.

| oglindasultanului a răspuns:

hypnotized Nu te culca, pica in somn cand nu mai poti.