| anonim_4396 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca as pune un USB flash drive intru incarcator USB?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Absolut nimic.

| OldSoul a răspuns:

O sa clipeasca acel led, si atat, nimic mai mult.
Usburile au 4 contacte, 2 sunt pentru alimentare, iar celelalte doua sunt pentru transferul datelor, pentru a realiza transferul ai nevoie de alimentare.
Incarcatoarele usb doar alimenteaza usb-ul, cele pentru citit datele raman nefolosite.
E ca si cum ai conecta un hard la sursa dar nu si la placa de baza, el va functiona dar informatia nu va fi trimisa mai departe.