| icewolf a întrebat:

Ce sa fac daca o tipa pe care n-o cunosc pe Facebook imi da cerere de prietenie( tipa arata bine)

7 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

O cerere de prietenie nu inseamna nimic, calmeaza-te.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să știi că am văzut zeci de persoane care trimit cereri de prietenie, dar nu pentru că te văd frumos(!), ori că le impresionezi cu ceva. Ci, pur și simplu, sunt colecționari de prieteni virtuali. Unii vor să aibă sute, alții mii de prieteni în lista lor, chiar dacă nu vor lua vreodată legătura cu tine.
Iar alții, îți pot trimite cereri de prietenie, având alt scop. E singura cale de a se putea împrieteni cu cineva anume, iar dacă nu are un prieten comun (tu, de exemplu), nu-i poate trimite aceluia 'friends request'. Sunt persoane care au setat să primească cereri de prietenie doar de la prietenii prietenilor, nu de la oricine.
Dacă-i dai accept, timpul îți va oferi și răspunsul. Dacă e colecționară de prieteni virtuali, dacă s-a folosit de contul tău pentru a se împrieteni cu X. Sau poate, chiar i-ai fost simpatic...

| T0T a răspuns:

Foarte dubios.

| mentholinks a răspuns:

Fa un dus ca deja mirosi a transpiratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-i block că te ispitește.

| Yasmin875 a răspuns:

Ii dai accept apoi faci cunoștință cu ea.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Prieteniile pot fi reale sau online! Daca doresti sa ii accepti cererea, fa-o! Daca doresti sa comunici cu ea, da-i mesaj pe Messenger si cunoasteti-va mai bine...Insa nu te lasa pacalit de falsele conturi...analizeaza-l bine si dupa aceea poti comunica! O noua prietena pe Facebook nu stricahappy Meriti"a doua sansa"