| Bianca99999222 a întrebat:

Ce să fac dacă sunt îndrăgostită de un băiat care are iubită și mă înțeleg și foarte bine cu acea fată? Ea nu știe ce simt pentru el.Eu știu că el nu o iubește pe ea, dar totuși au o relație.El este golan, ea este fată cuminte și știu că acel băiat chiar se simte atras de mine.

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Cel mai urat e sa fi trădat de un prieten sau o prietena. Dacă te înțelegi bine cu iubita lui iar el este cu ea ar fi bine sa cauți în alt cerc un potențial iubit. O relație de iubire nu are cum sa înceapă asa, dacă era sa fie era cu tine nu cu aceasta fata. Te vei îndrăgosti de alt băiat nu se termina cu băiatul acesta

| gemeni6226 a răspuns:

Ai zis ca este golan.De ce nu iti asculti mintea si de ce il iubesti? Daca totusi il iubesti tu va trebui sa faci alegerea nu noi.Va trebui in mod sigur sa renunti sau la ea sau la el.Nu e cuminte si intelept sa te indragostesti de cine nu trebuie dar daca vrei sa-ti traiesti dragostea (si poatae greseala?)pana la capat alege-l pe el.Dar daca o sa invinga mintea si nu inima ta atunci smulge-ti din piept aceasta iubire si fi prietena cu ea iar cu el extrem de rece dar in orice caz e o situatie foarte grea in care eu nu m-as pune e sigur.

| Marbea a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa faci nimic. Respecta-ti prietena si asteapta sa se termine relatia lor. Pai si daca tu crezi ca e atras de tine de ce este cu ea? poate totul e doar in mintea ta! Probabil ca asta isi doreste baiatul, o fata cuminte! Sa inteleg ca tu nu esti?