| unomdeosebit a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi mai fie somn la 2 ore dupa ce ma trezesc chiar daca beau cafea?

Răspuns Câştigător
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Varianta 1: sa te culci mai devreme. Timpul de somn din intervalul 22:00-06:00 este cel mai odihnitor.

Varianta 2: sa stai mai putin la calculator, telefon, televizor, etc. Acestea au efect asupra creierului si noaptea nu te poti odihni din cauza informatiilor depuse in subconstient.

Varianta 3: sa faci sport (de preferat in aer liber). Sportul inseamna oxigenare. Cu car corpul este mai oxigenat, cu atat este mai "fresh".

Succes!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu mai bei cafeaua. Să faci gimnastică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea 2-3 cafele. Asa la 1 ora distanta e cel mai bine.