| Nimeni10 a întrebat:

Ce sa faci dacă n-ai cu cine sa iesi de sărbători si revelion?

41 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bagi un joc misto pe consola sau PC (daca e performant), vreo 2 baxuri de bere cu alcool daca iti place, eu prefer fara alcool ca e mai buna la gust, vreo 2 filme apoi se mai duce inca un an din viata

| Celcestietot a răspuns:

Iisus va fi intotdeauna cu tinewinking!

| Osneros a răspuns (pentru Celcestietot):

Chiar și când ies la bere cu băieții?

| GouDidodino a răspuns:

Stai acasă

| Celcestietot a răspuns (pentru Osneros):

Chiar si atunci!

| gemeni6226 a răspuns:

E foarte multa lume care e singur-a de revelion.Si eu am fost anul trecut si acus 3 ani si voi fi si acum.Dar e preferabil singura decat cu oameni cu care sa nu ma simt bine.Chiar am dicutat cu cineva despre acest fenomen caci acus 30-40 de ani cand pe Pamint era lume mai putina ca acum, nu erau atitia oameni singuri decat acum cand populatia a ajuns la peste 7 miliarde.Un sociolog in mod sigur ar putea da raspuns.Cred ca o parte are si internetul oamenii s-au obisnuit sa socializeze mai mult pe internet decat in realitate.Dar avand atitea posibilitati de comunicare pe internet nu mai au rabdare sa dezvolte din nici o comunicare una mai durabila.E si normal, nu stai fata in fata cu persoana nu mergeti nicaieri nu aveti cum sa va cunoasteti mai bine. Poate gresesc dar asa vad eu.

| Andreeush a răspuns:

Stai cu familia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar atunci nu ai cu cine doar de sarbatori? Daca nu ai prieteni din copilarie si nu esti sociabil si impunator cred ca solo vei ramane pan la adanci batraneti, decat cu oameni fake si razbunatori mai bine singur. Cautati o gagiga mai bine in ziua de azi nu exista prieteni doar interese. Ai bani ai si prieteni nu ai esti vazut ca un **** in societate chiar si de propriu neam, nici in ala sa nu ai incredere mama e singura floare fara spini

| Nimeni10 explică (pentru anonim_4396):

Sunt solo din copilărie, totuși e trista viața așa, nu stiu cât voi rezista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni10):

Dar la lucru nu ai colegi? Sa iesi la o bere un film ceva? Ar trebui sa mergi la psiholog cine stie poate ai vreo tulburare sau depresie cu antidepresive si anxiolitice vei fi mai sigur pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Nu chiar au fish unele batale norocu! Tu esti baiat sau fata? Tu ce faci de sarbatori big grin

| CleanHeart a răspuns:

Pune muzica la maxim si comanda pizza.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Stai singur.

| Osneros a răspuns:

Bagi un pai, alcool si muzica in casti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ma uit dracului la un serial ceva de preferat un film s-au doua.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai in casa, te uiti la televizor, iti vizitezi prietenii si vecinii, vorbesti cu parintii si bunicii, faci ceea ce nu ai facut tot anul, lagatura cu cei dragi.
In orice caz, Craciunul este o sarbatoarea care se serbeaza IN FAMILIE si cu mebrii sau rudele apropaite.
Asadar, nu trebuie sa te deplasezi de acasa, pentru cele 3 zile de Craciun, doar sa te bucuri de musafiri si sa sarbatoarea asta, plina de farmec si traditie.
In ce priveste revelionul, poate fii tot acasa, singur prvind la Tv sau cu 1-2 prietei, cu care poti povestii si petrece.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca toată lumea: prin jurul casei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca umblai cu baieti smecheri nu mai erai tu acum asa in halu asta da tu cum nu ai avut e nasol.
Daca umbli cu fraieri esti vazut ca fraier daca umbli cu baieti versati esti vazut cu ochi buni si inveti multe de la ei. in ziua de azi sinceritatea e daunatoare ca sa intri in horda trebuie sa fi ca ei daca nu esti ca ei esti exclus deci doar baieti smecherasi supravietuiesc cei care se integreaza usor ceilalti nu chiar sunt blamati is facuti cinsideri fatalai sau chiar mai rau. trage tu concluzia lumea nu mai e ce era sau cum crezi tu ca e. predomina raul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dai un ban si iti cumperi companie.winking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Si daca iesi cu el la o bere si iti transforma berea in vin, ce faci?

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Vin Dumnezeiesc - ediție limitată, spre recunoașterea Lui ca Domn. Cine nu ar bea dacă ar fi așa happy? Ar valora mai mult că toate vinurile din lume!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Da, da, extraordinar, dar daca eu vreau sa beau o bere? Iesi cu Gizăs in oras, iei o apa, ia el si toarna, rezulta vin. Iei un whisky, il face vin, iei o fanta, o face vin. Ce tot atita cu vinul asta? Cred ca biserica a avut mereu podgorii din care face bani frumosi si de aia au bagat strimbele cu vinul in dogmatica...

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Vinul reprezinta sangele Mantuitorului. Nu este rea treaba cu vinul din biserica, ci de felul in care ii slujesti lui Dumnezeu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Reprezinta... o metafora. Treaba cu singele e de un mercantilism cu mult inaintea vremii in care a fost introdusa.

| Simpatic a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Un cui ai vrut a ziciwinking
dar nu e nasol cand esti singur si toti fraierii zic 3, 2, 1...

| Simpatic a răspuns (pentru Celcestietot):

Vinul ca vinul dar daca ai bea si apa de la robinet din Potirul zis Sf. Graalwinking

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu este vina mea ca acestia profita de pe urma Mantuitorului. Ai vazut ce au facut cu Arsenie Boca? Acesta este cel mai bun exemplu.

| Celcestietot a răspuns (pentru Simpatic):

Convertirea apei de la robinet in Sfanta apa happy!

| Simpatic a răspuns:

Prietene nu te dezamagi, nu cred ca este atat de importanta o zi din an, daca nu ai avut prieteni anul asta ce rost are sa ai pe cineva alaturi doar pentru aceasta zi a anului?
Pe viitor incearca pentru ai ca ai vazut si vezi ca nu este ok sa schimbi ceva, poate ca esti singur si pentru faptul ca nu te-ai schimbat in vreun fel, sau nu esti sociabil sau eu mai stiu de ce.
Uneori trebuie sa facem si compromisuri daca vrem sa fim cu altii in jurul nostru, nu te gandi la compromisuri urate ci sa te mai dai dupa oameni, in sensul ca daca unii sunt prosti si tu esti cel mai destept din grup uneori trebuie sa o faci si tu pe prostul, cam in acest sens sa te dai dupa oameni.
Totusi cand ne marim vedem ca oamenii numai sunt atat de ok ca in trecut, de ex. am pierdut sau numai tin legatura cu oameni care inainte imi erau dragi iar acum imi sunt ori antipatici ori sunt jeguri in caracter si in orice.
Deci asta este, problema cu socializarea este cam un factor mondial ca daca doar la noi erau lucrurile asa mai credeam, dar cand stiu ca japonezii de ex. au restaurante pentru oameni singuri sau ca in alte tari iti este permis sa te casatoresti cu roboti sau deviceuri...iti dai seama cat de mult s-a schimbat societatea asta in rau! Incet incet familia traditionala in viitor se va destrama in sensuri pe care acum nici nu ni le inchipuim.
Deci traiasca socializarea virtuala ca asta a distrus socializarea REALA! pentru imbogatirea unor fraieri din trecut programatori prosperi actuali si a materialistilor care prin vrajeala si putin bun simt agata bogati prosti, pentru astia e RAIUL lumea virtuala.
Urat ce se intampla in societatile actuale dar asta este.
Ca bine zicea autorul puya : acum iti vezi familia doar in pozele de pe desktop, asa s-a ajuns ca orice taran sa aiba euro-n buzunar.