| AlexSalutir a întrebat:

Ce sa spuna si cum poate un paznic de securitate care ia temperatura la intrare undeva sa controleze conversația intr-un mod pozitiv in momentul in care o persoana careia i se ia temperatura este distructivă/negativă? Dau funda, multumesc.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să tacă. Să zâmbească.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Simplu: o dai afara, amabil.
Initial cu "nu puteti intra, daca nu ma lasati sa..."
Iar daca dobitoaca impinge, iei pozitia, si o impingi "usor" in spate, sa simta ca iese nasol, daca insista.
Ca agent de "pauza", nu trebuie sa dai solutii, nu trebuie sa accepti smiorcaieli.
Exista varianta ta, sau varianta "afara".

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă paznicul observă că persoana care dorește să intre în încăperea/sala/etc că are temperatura, atunci îl anunță, îl duc într-o încăpere și îl lasă acolo până vin medicii ( așa sunt în școli/ instituții ).