| PufffRozzz a întrebat:

Ce sampon / balsam / masti / orice imi recomandati pentru indreptarea parului?

Nu as mai vrea sa folosesc placa, deoarece imi arde parul. La fel si cu peria.

5 răspunsuri:
| PufffRozzz explică:

Solutii pentru indreptare? sau pentru varfuri despicate? Atunci cand folosesti placa, nu iti despica numai varfurile ci arde parul.

| mirunaana a răspuns:

Aplica ulei de masline cu apa pe varfuri dar sa ai grija nu in cant mari pentru ca apoi parul are aspect de "nespalat"...si dupa aceea te piepteni si uleiul il va face moale si destul de drept.eu asa procedez. sper sa reusesti si tu(pui in palma cateva picaturi de ulei, mai multe de apa freci palmele si asa aplici pe varfuri, parul tinandu`l intre palme la fel ca intre placa)

| Deea4u_2595 a răspuns:

Eu de obicei ma fac cu placa.si de la o vreme a inceput sa mi se arda parul la varfuri.acum nu o mai folosesc asa des.si am auzit ca exista niste solutii la farmacii :d.acum nu stiu sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este placa iti arde tot parul dar acum depinde cum ti-l indrepti ca poti avea doar la varfuri niste fire rebele care necesita indreptare si atunci se arde doar la varfuri.Bine dar acum sunt la farmacii niste solutii pe care sa le aplici inainte de ati indrepta parul cu placa.Pentru varfuri despicate am vazut la un salon o solutie, 2 linguri de miere de albine si 4 linguri de ulei de masline amesteci bine si dupa ce te-ai spalat si clatit o aplici pe parul umed dar asta doar pe lungimea parului nu si la radacina, la radacina poti aplica flacoane cu vitamine dar nu neaparat, apoi il lasi aproximativ 20-30 minute dupa care te mai samponezi o data si clatesti. Repeti asta o data la o saptamana. Sper sa iti fie de folos:*

| BBiiaa a răspuns:

Eu ma intind in fiecare saptamana, folosesc sampon cu petrol ( este la farmacie) este foarte bun, si imi da volum mai mult la par happy inainte de a-mi cumpara acest sampon mami ma facea cu ou rolling on the floorrolling on the floor ciudat dar e sanatos pentru par laughing big grin

Despre placa: ad0r si nu pot renunta la ea, insa daca nici tu nu poti renunta intra intr-un salon de infrumusetare si intreaba ce solutie poti lua, eu ma dau inainte de a ma face cu placa cu un anumit fizativ care mi l-a recomandat o coafeza este foarte bunbatting eyelashes.

Fundita?puppy dog eyes