| anonim_4396 a întrebat:

Ce șampon pentru barbă îmi recomandati? Vreau unul pentru întărirea rădăcinii firului de par. Îmi cad unele fire foarte ușor din barba. Nu imi cad chiar asa multe, dar totuși un șampon bun care ar fi?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu exista

| Violleta2022 a răspuns:

Sampoanele nu intaresc radacina firului de par, fiind destinate doar sa curete radacina firului de par si evident firul de par ingrasat de secretiile pielii, de transpiratie si impuritatile din aer.
Orice sampon pentru par, este bun si pentru barba!

Doar un tratament cu ulei cald de ricin, sau ulei de nuca de cocos or argan, ar ajuta, daca este facut saptamanal pe o perioada de 3-4 luni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un șampon nu întărește rădăcina.