| mentholinks a întrebat:

Ce se afla pe fundul oceanului? Ceva bogatii? Conform legii maritime internationale fundul apelor internationale este mostenirea umanitatii. Cum putem noi beneficia de asta?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce bogati sa fie? Corabi disparute? Poate, desigur ca sunt sunt si bogati ale naturi pe care omul le ucide arucand plastic, gunoaie in oceane si petrol, in curand o sa aleaga praful de natura

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Noi, adică și tu? Încearcă mai întâi să faci parte dim umanitate și problema se rezolvă.

| Celcestietot a răspuns:

Păi am mai putea afla de originile noastre.

| ancaval a răspuns:

Cum să beneficiezi? Toți sunteți pe câștig? Întreb doar.

Mai bine lasă natura cu frumusețea ei. Admir-o și atât.

| mentholinks explică (pentru ancaval):

Pai este o lege in primul rand si nu neaparat sa beneficiez eu dar macar copiii care mor de foame sa beneficieze si sa nu mai moara.

| ancaval a răspuns (pentru mentholinks):

Legat de copii, e responsabilitatea părinților în primul rând, în al doilea rând, în caz că sunt abandonați, e datoria statului sau protecției copilului.
Sunt bani din alte surse pentru copii sau oameni bolnavi.
Natura trebuie protejată, admirată și NU folosită în diferite scopuri.

| mentholinks explică (pentru ancaval):

N-ai inteles nimic.

| ancaval a răspuns (pentru mentholinks):

Nici tu.

| acerr a răspuns:

Si cum ajungi tu pe fundul oceanului?