| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca bei intr-o zi prea mult Coca~Cola?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti sanatos, nu o sa ai somn noaptea.
Nu-ti face gauri in stomac, nu-ti mananca dintii si oasele, nu o sa te trezesti vomitand.
Unii isi dau filme.

| Voicu_Toma_2000 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ba mai zic si ca intr-un pahar de cola sunt 5 lingurite de zahar, etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Cu zaharul chiar asa e.
Dar te ingrasi, nu te dizolvi... Daca nu ai diabet si reusesti sa consumi zaharul ala, n-ai probleme. La 10l de cola (deci 5 sticle de 2l), ai cam 1kg de zahar. Eu unul consum cel putin 5 sticle pe luna, si nu e ok cu atat zahar.

| NLS a răspuns:

NU incerca, decat daca vrei sa ajungi la urgenta, sau chiar mai "departe"!
Eu iti recomand un experiment. Pune intr-o sticla de cola inchisa ermetic, o bucatica mica de os sau un dinte, o bucatica de carne, etc. Si urmareste zilnic ce se intampla.
PS: faptul ca nu murim direct atunci cand bem cola, se datoreaza faptului ca sucul gastric si celelalte lichide din stomac dilueaza aceasta otrava, rinichii isi fac treaba, si nici nu sta prea mult in corp.

| FaraNumePls a răspuns:

O sa iti vina rau.

| drutzix a răspuns:

Nimic. Probabil iti va fi rau de la prea mult zahar.
Daca bei in fiecare zi prea mult atunci nu iti va fi bine.

| VictorFenrir a răspuns:

Ti se va lua de cola pentru un moment, eu asa am patit

| Kuroo a răspuns:

Hopa, aceeasi intrebare?