| mariutzanicolaescu a întrebat:

Ce semnifica numele vostru?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Numele mea inseamna liniste.Sunt total antonima cu numele meulaughing

| Libelle a răspuns:

Diana=divinitate, ceresc

| Rukhsandra a răspuns:

Origine: Grecesc

Semnificatia numelui Elena: "Raza de soare", se presupune ca Helene a fost o veche divinitate a luminii. In credintele populare se considera ca Elena este aparatoarea impotriva fulgerului si a focului.
Si RUXANDRA - Varianta a numelui Roxana (Roxana inseamna zori de zi in persana )

| IrinaAndreea a răspuns:

Irina = pace
Andreea = razboinic

imi place contrastul love struck

| Gosh. a răspuns:

Ma cheama Ami.inseamna "poporul meu".
Ce ciudat. Am descoperit asta odata cu intrebarea tawinking
Mersi!

| NuAmHabar a răspuns:

Irina(numele meuwinking=pace
ada=podoaba
ioan=fiul iubirii
ioana=fica
georgiana=putere

| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Păi mă numesc Andreea, numele vine din lb greacă şi înseamnă războinic. Mi se potriveşte de minune pentru că lupt pentru ţelurile mele. Ouf, deja m+am lungit prea mult.laughing Al tău ce semnifica? tongue

| Nadina_7471 a răspuns:

Nadina-Speranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marina-Unii considera ca numele isi are originea in cuvantul egiptean "mri", tradus prin "a iubi" sau "mrjimn" - "iubit de Amon" (marele rege al zeilor). Inseamna si "marin, de mare".