| Kaonashii a întrebat:

Ce sfat era bun acum 20 de ani, dar e inutil acum?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna intrebare.Cam asta imi vine in minte.

Sfatul conform caruia sa strangi cat mai multi bani.In prezent, daca aduni banii la saltea, vei avea o surpriza foarte neplacuta, deoarece acestia se devalorizeaza mult mai repede.

Sfatul de a face copii pana la 26 de ani, pentru ca atunci e perioada cea mai fertila. In zilele noastre, tinerii parinti au alte varste putin mai inaintate, tocmai fiindca pun cariera si locuinta si stabilitatea financiara pe primul loc. Asta mi se pare cat se poate de normal, deoarece nimeni nu vrea sa creasca un copil cand exista lipsuri majore sau cand nu este pregatit din punct de vedere psihologic.

Sfatul de la parinti, sa iti alegi un job bine platit, sa lucrezi zilnic la calculator. In prezent exista destul de multe astfel de joburi care vor fi scoase definitiv din cauza avansului tehnologic si aparitiei inteligentei artificiale.

Sfatul de a lasa bateria telefonului sa se descarce complet, apoi sa il pui iar la incarcat. Acest obicei e foarte daunator pentru durata de viata a telefoanelor actuale. Se recomanda sa ai mereu bateria intre 20% si 80%.

| anonim3247 a răspuns:

Acum 20 de ani cel mai bun sfat era - să te faci avocat.
Azi cel mai bun sfat este - să te faci IT-ist.

| AdioTPU a răspuns:

Sa nu folosești telefonul mobil la școală, în sala de clasa.