| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce simti atunci cand apune soarele? Simti ca ziua s-a terminat? Simti ca noaptea a inceput? Sau traiesti in lipsa timpului si pur si simplu admiri apusul ca si cum acesta nu ar avea un inceput sau un sfarsit?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Depinde. Depinde în ce moment sunt. Uneori îl admir și simt speranța unei noi zile mai bune, asta când sunt relativ optimist, sau simt că apusul ăsta nu face decât să facă posibilă apariția altuia, cu ajutorul meu, și mă întreb dacă merită să îl ajut.

| August99 a răspuns:

Cand privesc apusul ma gandesc la cate lucruri minunate si cate experiente urmeaza sa am de-alungul vietii. Ma gandesc la persoane pe care le iubesc si ma gandesc la persoane care inca nu le-am cunoscut. Si ma gandesc ca acum la sfarsitul zilei cand soarele apune tot ce conteaza sunt trairile, rasetele, experientele pe care le ai.