| LolitaLo a întrebat:

Ce site-uri gen Lovendal sau Descopera. ro stiti? De-astea cu curiozitati. Funda :***:3

6 răspunsuri:
| BrokenArrow a răspuns:

Lovendal? Iţi baţi joc de mine? :/

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

Okazii.ro? SUCCES@

| NakedTruth a răspuns:

Inca "descopera.ro" nici nu e asa de rau, dar lovendal sad... imi pare sincer rau ca oamenii se lasa amagiti de un necunoscut!

| NakedTruth a răspuns:

Sunt cele mai inutile si enervante site-uri din cate am vazut, si o sa-ti spun si de ce:
1. Nu au intodeauna dovezi in ceea ce vorbesc
2. Toate lucruriile sunt scrise de niste persoane fanatice si care traiesc intr-o lume a lor - SF - in care ei "sunt profetii de internet" ce au dreptatete si demasca asa-zisa "Oculta MOndiala"
3. Inventeaza stiri si iau informatii neoficiale scrise de tot felul de persane anonime.
4. Vorbesc de rau diferite persoane sau organizatii pe care nu le cunosc personal sau despre care nu cunosc informatii concrete.
5. Vorbesc despre manipularea creierului si despre fanatismul religiilor dar ei fac afirmatii de genul "Incredibil am avut dreptate, profetia s-a adeverit" sau "cu o intarziere de 9 luni profetia cu privire la schimbarea unei mari oficialitati s-a adeverit, prezicerea noastra s-a implinit" si nu in cele din urma "Federatia Galactica apara statele mai mici si slabe" rolling on the floor
6. Incearca sa arete ca "tot universul e o conspiratie" pe care ei o demasca.
7. Se declara ca sustin Biblia si crestinismul dar vorbesc despre evolutie si tot felul de neadevaruri biblice.
8. Se considera "eliberatori ai populatiei", dar prin informatiile prezentate nu fac decat sa dezinformeze cititorii si sa-i zapaceasca cu tot felul de filozofii care nu duc la actiuni concrete ci numai la idea de a spune pe ascuns, pe internet "f...k the system"
9. Sustine anumite idei proprii, interpretand lucrurile dintr-o perspectiv individula si total incerta incercand sa arete ca toti gresesc si ne mint.
10. E o pierdere de vreme. De ce?! Deoarece nu te ajuta cu nimic in viata de zi cu zi, doar o sa te faca mai confuz, mai nehotarat.
Si ma opresc aici...

| LolitaLo explică (pentru NakedTruth):

Da. Stiu. La inceput, demuuuult, credeam si eu cateva chestii. Da am vazut ca deja exagereaza cu prostiile si cam toate is fake. Numa ca eu caut site-uri de astea... fiindca... nu stiu, asa ma pasioneaza chestiile astea laughing

| NakedTruth a răspuns (pentru LolitaLo):

Hai mai lasa-le ca nu-ti fac bine :)))

Eu am gasit un alt site care mi s-a parut mai interesant, dar vorbeste in general despre Biblie si Dumnezeu, mie-mi place desi e multa polemica pe treaba asta... poate gasesti ceva interesant http://www.jw.org/ro/invataturi-biblice/
http://www.jw.org/ro/publicatii/
http://www.jw.org/ro/publicatii/carti/
http://download.jw.org/files/media_magazines/58/wp_M_20130501.pdf