| victor987 a întrebat:

Ce solutii aveti pentru a scapa Romania de caini vagabonzi?(cei care au eutanasierea in cap sa se duca in fata oglinzii si sa si dea 2 palme peste fata) astept pareri

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sterilizarea.Sa-mi dau palme?

| LolaLollita a răspuns:

Sterilizarea, adoptia.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
De cativa ani buni, sunt programe si bani pentru a rezolva aceasta problema.
Cainii maturi, erau mentinuti in adaposturi tratati si sterilizati. + programul de adoptii care a fost epic fail. Cainii bolnavi si batrani - eutanasiati.
Asta se face de catre comunitatea locala si/sau in parteneriate cu asociatii interesate de asta.
Parerea mea este ca, cei care au avut acces la bani doar au profitat de oportunitate, si au facut nimica.
Ba mai mult, ca sa se reduca cheltuielile si sa dea bine in rapoarte s-au facut maceluri si atrocitati.
Ca doar ce conteaza niste caini ai nimanui daca mor in chinuri?
Noua sa ne fie fie bine.