| anonim_4396 a întrebat:

Ce spuneți, sunt prost? rolling on the floor

Doamne! Vă jur ca crap de rușine, fac in pantaloni la propriu. =)

Făcusem in urma cu ceva timp o cerere către președintele României, dar o făcusem online si ma așteptam ca răspunsurile sa imi vina tot online.
Ma plângeam președintelui ca nu beneficiez si eu de alocație, că mai-știu-eu-ce. rolling on the floor
și... ce să credeți?

Adineauri a fost cineva la bunica (unde am adresa) ca sa vada in ce condiții locuim. rolling on the floor
O făcusem ca sa rad puțin, dar nu imi trecea prin cap ca vor face o ancheta si un mare tam-tam. rolling on the floor
Și da, recunosc, credeam ca pot rezolva online asta. rolling on the floor Am crezut ca fără prea multe demersuri imi vor transfera in fiecare luna in contul menționat alocația. rolling on the floor
Ferească Dumnezeu!

Bine ca imi vin mie idei năstrușnice si i-am spus pe un ton foarte serios la maica-mea, ca probabil a făcut cineva o glumă proasta.
Ma simt foarte prost. Au dat detalii pe care nu ar fi putut altcineva sa le dea, decât eu. rolling on the floor
Mă, imediat mor! rolling on the floor

O sa termin eu cu mail-urile astea.

Sa vedeți ce amuzata si in același ce furioasa era mama. Probabil isi spunea: "cum ma, nu are ce îi trebuie? Trebuie neapărat sa ne faca de ras?" rolling on the floor

O sa le povestesc nepoților asta... as face sa treacă mai repede timpul ca sa uite toți asta, mi-e o rușine de mor. crying(

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Cum adica nu beneficiezi de alocatie? xD

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Am împlinit 18 ani, știi? Auzisem ca se măresc alocațiile la 300 de lei, si am zis ca de ce nu mi-ar transfera si mie ceva lovele in cont rolling on the floor

As pleca oriunde, jur. Sa am banii mei si sufletul pereche alături.
Gen, gluma asta chiar are un sens, ca de fapt nu mi-am găsit un loc de munca, etc...

Ce ani sunt ăștia? Cand ai vrea sa faci si ai putea, dar nu se ivește ocazia.

Răspuns utilizator avertizat