| StrongHeart a întrebat:

Ce stereotipuri va enerveaza cel mai tare?

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ma enerveaza nici unul.
Poate batranii care au impresia ca au facut ceva ok in tara asta, sa merite respect. Sa-i mance moliile, ca multi nu isi merita pensia, si mai traiesc doar cat sa ne incurce pe noi.

| Celcestietot a răspuns:

Fetele alea care se uita de sus la tine si nu au nimic in cap, oamenii care nu saluta inapoi si se uita la tine sau in gol ca..., avand un sentiment anxios exprimat pe fata (da, am intalnit asa ceva) te fac sa te simti ciudat si sa nu mai ai incredere in umanitate deloc laughing, daca nici macar nu sunt in stare sa te salute, ca babele alea de la poarta, care au pretentia sa le saluti, dar ele, ba. Ma mai enerveaza vanzatorii aceia nesimtiti care daca intrii la ei in magazin timp de 2 minute si nu cumperi nimic, isi arata adevarata fata bolnava si nu se mai comporta cu tine ca si cu un om. Sunt mai multe, dar, o sa ma opresc aici happy.

| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

Pe tine ce te enerveaza?

| StrongHeart explică (pentru Celcestietot):

Cred ca ai inteles intrebarea gresit, alea nu sunt stereotipuri, dar te inteleg cu aia care nu saluta inapoi, cunosc sentimentul laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Am zis ca este mai bine sa explic putin, poti extrage si eticheta tu aceste stereotipuri sau sa le incadrezi unde vrei tu laughing

| RKBlue a răspuns:

1)Fetele se maturizeaza mai repede decat baietii
2)Ardelenii vorbesc lent.

| StrongHeart explică (pentru RKBlue):

Serios? Nici Klaus Iohannis nu ti se pare ca vorbeste lent?

| RKBlue a răspuns (pentru StrongHeart):

Daca vrei pot purta o discutie normala cu tine, si iti promit ca nu vei intelege mai nimic.
Nu judeca ardelenii dupa oamenii de la Sibiu.
Nimeni in Ardeal nu vorbeste lent ca el.
(Ar trebui sa facem o petitie sa scoatem Sibiul din Ardeal si sa-l dam Moldovei laughing )

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKBlue):

1) Nu e stereotip. E statistica.
2) Sunt din Cluj si chiar vorbim mai lent decat restul tarii. Observi asta cand te plimbi prin tara.

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

"1) Nu e stereotip. E statistica."
Nu, nu e.Doar fiindca e adevarat in anumite cazuri, nu inseamna ca e un adevar general.
"2) Sunt din Cluj si chiar vorbim mai lent decat restul tarii."
Clujul nu e tot Ardealul...
"Observi asta cand te plimbi prin tara."
Wow.Stop. Deci tocmai ai asumat ca nu m-am plimbat prin tara?
Si ce observi?
Eu am vazut oameni care vorbesc incet si oameni care vorbesc repede peste tot prin tara.Nu tine de regiune...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKBlue):

1) Psihologii nu fac statisitici degeaba. Cum te purtai intre 10-15 ani? Hai sa facem o paralela intre noi doi sa vezi ca la 10 ani tu mancai pamant.
2) Daca ziceam ca e tot Ardealul nu iti ziceam ca observi daca te plimbi prin tara ca exista o diferenta vizibila. Ai fost in oltenia?

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

"sa vezi ca la 10 ani tu mancai pamant."
Foarte interesant ca sti ce faceam eu la 10 ani...
Fetele nu sunt mai mature decat baietii.
Maturitatea vine din atatea lucruri, mai ales din experientele traite.
"Ai fost in oltenia?"
Da.
Neinteresant.Sunt destui care vorbesc repede.
CA PESTE TOT.
Acum repeta dupa mine:
Generalizarile nu sunt bune.Generalizarile nu sunt bune.
Spune asta de cate ori e nevoie pentru a iti scoate ideile preconcepute din cap(Fiind o persoana cu un nivel de maturitate mult superior mie, ar trebui sa-ti fie usor... )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma enerveaza nimeni.
In general sunt destul de calm, ma amuza oamenii care se enerveaza si crizeaza din orice rahat. Nu-i consider oameni, ci copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Notele de la școală definesc inteligența. 2. Dacă nu te măriți până la 20+ de ani o să rămâi "fată bătrână". 3. Dacă ești sarac ești si prost, sau invers, dacă ești bogat ești și deștept. 4. Dacă ai carte ai parte. În zilele noastre merge mai bine: dacă ai bani (tu sau părinții) ai și carte și parte.

| MaryMaria333 a răspuns:

Tatuajele te fac om rau, numai vagabonzii au si alti gandaci din capul tampitilor. Uite, eu am o vara care are asa ceva si ii o persoana minunata. Si eu sunt pasionata de ele. Un simplu desen pe piele nu te capiaza, astea is doar niste teorii de 2 lei.