| Boocky a întrebat:

Ce stiti despre accidentul nuclear din japonia?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Dupa cutremur si tsunami, centrala nucleara fuckushima, a fost destul de avariata! :. desi ar fi tr sa reziste la cutremure ...nu a fost proiectata sa reziste la unul de 9 grade pe scara richter!
...peretii reactoarelor au cedat.si au existat scurgeri radioactive!
...nu s-a repetat scenariul de la cernobil...*slava domnului *,si spre norocul intregii lumi centrala nu a explodat!
cu timpul situatia s-a mai remediat...dar numai cu ajutorul unor adevarati eroi *muncitorii*, care desi stiu ca o sa moara la un moment dat din cauza radiatiilor, isi indeplinesc munca cu mandrie! *merita statui oamenii astia *