| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre Casa Regala a Romaniei?

2 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Casa Regală a României a fost întemeiată de prinţul Carol de Hohenzollern-Sigmaringen, devenit la 10 mai 1866 regele Carol I al României. România a devenit «Republică Populară» la 30 decembrie 1947 în urma abdicării de la tron a regelui Mihai I

:]

| citron a răspuns:

Casa Regala a Romaniei a fost intemeiata de printul Carol de Hohenzollern-Sigmaringen, devenit la 10 mai 1866 regele Carol I al Romaniei siii...nu mai stiu
citeste si tu p-aici http://www.familiaregala.ro/......-romaniei/