| xtina a întrebat:

Ce stiti despre ochii verzi?happy ...Cine raspunde calumea ii

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Eu nu am sa dau niciun copy-paste la vreun lucru de pe net si vreau sa stii ca intrebarea ta mi se pare una foarte intresanta! Eu nu m-am gandit niciodata la aceasta intrebare dar se pare ca tu ai o imaginatie foarte bogata si te admir pentru asta!
Ca tot veni vorba, si eu am ochii verzi-albastrii si acesti ochii sunt foarte sensibili dar si frumosi. Ochii in general arata cum este sufletul unei persoane. Din cate stiu eu ochii albastri si verzi sunt senzulai si merg foarte bine daca ai parul blond. (nu ca la bruneti nu le-ar sta bine)!
Tu esti o fata foarte desteapta si sper sa gasesti informatia care te intereseaza deoarece a mea nu stiu daca e ceea ce cautai! Succes in gasirea raspunsului pe care il cauti si sper sa dai fundita la cineva pe care o merita!

| Baiat_de_Calimanesti_Bogdan_1998 a răspuns (pentru DoarOana):

happy ochii verzi-albastri, sunt foarte calmi, se trag dintr-o mutatie, daca parintii tai au aochii, caprui si celalat albastri, Vor iesi 10% caprui ( de aceeia, se inchid la culaorea cate-o data ) 40 % alasbtri ( culoare de albastru la mine se observa, cand sunt foarte calm si linistit, s-au cand plang laughing ), iar restul de 50 % sunt verzi, Asa explica culoarea happy dar stiu ca eu am fost ranit de multe orii, si fiecare emotie, pe o simt s-au mi-o trasminte cienva, poate fii foarte fatala daca o percep, negativ... Am m-ai citit undeva ca ar avea legatura cu ochii si ca s-ar trage din Eviul mediu de cand erau asa zisi vampiri happy ^_^ pe atunci toate persoanele cu ochii verzi erau executate de oare ce, se credea ca acele persoane posedau, puteri magice cataloganduse ca vrajitori s-au vrajitoare happy, ori cum Ochii verzi sunt nemai pomenit happy Nu i-as schimba pe ai mei pentru nimic in lume happy

35 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu prea multe despre ochii verzi, exista o zicala ca cica `ochii verzi niciodata sa nu ii crezi`, dar nu sunt de aceasta parere, eu ador ochii verzi, mi se par cei mi frumosi, si desi eu am ochii caprui, mi-as fi dorit sa am ochii verzi, nu stiu de ce, dar cand vad o persoana cu ochii verzi pur si simplu ma atrage, ei exprima libertate, bucurie, sunt foarte frumosi...

| Ana a răspuns:

Si eu am ochii verzi si sunt mandra, mai ales ca multi imi spun ca am niste ochi frumosibatting eyelashes
si despre ochii verzi ce sa spun, sunt cei mai rari."ochii verzi niciodata sa nu-i crezi" mie mi se potriveste zicala asta big grin

| Cryssy a răspuns:

Draga mea...se spune doar ca "ochii verzi niciodata sa nu'i crezi" insa nu e adevarat... Ochii verzi sunt foarte frumosi. love struck

| xibalba a răspuns:

Ochii verzi sunt verzi. E tot ce stiu despre ei. Ce ar trebui sa stiu? laughing

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Si eu am ochii verzi...happy...la soare sunt de un verde puternic si foarte multe persoane se simt atrase de ochii mei blushing... iar seara se schimba: devin verzi cu albastru iar uneori bat spre cenusiu...nu putine pers mi-au zis ca culoarea ochilor mei este ft misterioasa si frumoasa...big grin... iar cat despre caracterizariile care s-au facut in legatura cu acest subiectul as putea spune ca o mare parte din ele se adeveresc (cel putin la mine) tongue...sunt intr-adevar ft pasionala, visatoare, ambitioasa, sensibila uneori, vesnic "indragostita" (de ceea ce ma inconjoara)... tenace, ft prietenoasa si in special o adevarata prietena pentru cei care ma aleg k prietena...winking

| criss:) a răspuns:

Si eu am ochii verzi:Xstiu k pers. cu ochii verzi sunt foarte sensibile, pasionale, dai importanta si celor mai mici detalii, de asemenea ochii verzi sunt o culoare destul de rara asa ca ar trebui sa ne mandrim ca avem ochii verzi...as adora daca as avea si parul brunet ca merg la cei verzi dupa parerea mea... dar il am satenstraight face... sper ca raspunsul ti a fost de foloshappy

| ViVi a răspuns:

Eu am ochii verzi love strucklove strucklove strucklove strucklove struck si la fotografii uneori ies albastrii laughing

| ViVi a răspuns:

Ochi verzi apartin unor persoane foarte pasionale. Le place sa se joace, cand vine vorba de o relatie, de a sorecele si pisica. Dar odata ce Cupidon ii tinteste cu sageata dragostei, atunci aveti grija, pentru ca se anunta incediu de proportii.

Pun mare accent pe incredere si respect intr-o relatie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite in grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprima mult optimism, veselie, emanind o atractie invisibila ca a unui magnet.
Sunt persoane profunde care admira chiar si lucrurile cele mai simple din viata, cum ar fi o perna foarte pufoasa pe care se odihnesc sau soarele de dimineata ce razbate pe geam.
Au capacitatea de a vedea calitatea ce mai buna din oameni si ii apreciaza pentru ceea ce ei sunt si ceea ce ei
reprezinta.
Au multe vise, si intotdeauna scopul lor este sa le implineasca; nu le place sa lucreze cu jumatati de masura.

Sunt misterioase si stiu sa pastreze un secret.

Ca si defecte trebuie sa punctam ca uneori sunt prea timide si isi arunca prea des ochii in gradina vecinului, fara sa se uite in a sa.

| ViVi a răspuns:

Pe mine ma reprezintawinking

| ViVi a răspuns:

Ochii verzi sunt cei mai frumosi si cei mai rari love struck:love strucklove strucklove strucklove strucklove struck day dreaming

| Mwhahahaa a răspuns:

Ochii verzi cu rimel negruuu` :x
Suuper...stiu dl sora mea. ea are ochii verzi, si ii sta fff bine...mai ales ca e shatenaa :d

Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi;)

http://www.desenatori.ro/desen-185539.htm

dedicat pentru toti cei cu ochii verzi :D

xoxo.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi tongue

| Betty18 a răspuns:

Ochii verzi
Persoanele cu ochi verzi sunt in general misterioase si deosebit de senzuale. Stiu sa flirteze si le este foarte usor sa seduca. Temperamentali si pasionali, cei cu ochi verzi vor reusi foarte usor sa ii atraga pe cei din jurul lor.

Nu sunt excesiv de ambitiosi, dar sunt perseverenti si tenace. Atunci cand si-au fixat un obiectiv il vor urma pana la capat. Stiu sa isi urmareasca scopurile si sunt deosebit de iscusiti in afaceri. Nu pot fi opriti prea usor atunci cand si-au pus ceva in cap.

In relatiile de dragoste, sunt constanti si fideli atunci cand sunt convinsi ca si-au gasit jumatatea. Au un apetit sexual foarte ridicat si pot fi destul de posesivi. Dragostea este pentru ei o prioritate si nu vor sta intr-o relatie daca aceasta nu va exista.

Din pacate, persoanele cu ochi verzi au doua defecte majore: nesinceritatea in relatiile cu cei din jur si instinctul vindicativ. Atunci cand cineva le-a facut un rau, urmarea nu poate fi din punctul lor de vedere decat razbunarea. Sunt orgoliosi si nu pot lasa o fapta sa treaca nepedepsita.
PS:articolul l-am luat de pe un site

succes

Răspuns utilizator avertizat
| mada. a răspuns:

Ochi verzi apartin unor persoane foarte pasionale. Le place sa se joace, cand vine vorba de o relatie, de a sorecele si pisica. Dar odata ce Cupidon ii tinteste cu sageata dragostei, atunci aveti grija, pentru ca se anunta incediu de proportii.

Pun mare accent pe incredere si respect intr-o relatie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite in grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprima mult optimism, veselie, emanind o atractie invisibila ca a unui magnet.
Sunt persoane profunde care admira chiar si lucrurile cele mai simple din viata, cum ar fi o perna foarte pufoasa pe care se odihnesc sau soarele de dimineata ce razbate pe geam.
Au capacitatea de a vedea calitatea ce mai buna din oameni si ii apreciaza pentru ceea ce ei sunt si ceea ce ei
reprezinta.
Au multe vise, si intotdeauna scopul lor este sa le implineasca; nu le place sa lucreze cu jumatati de masura.

Sunt misterioase si stiu sa pastreze un secret.

Ca si defecte trebuie sa punctam ca uneori sunt prea timide si isi arunca prea des ochii in gradina vecinului, fara sa se uite in a sa.

| xtina explică:

Si eu ochii verzi, eu vroiam sa stiu cat mai multe despre ochii meibig grin

| xtina explică:

Si eu am* scuze grabitabig grin

| another_emo_girl a răspuns:

Ochi verzi apartin unor persoane foarte pasionale. Le place sa se joace, cand vine vorba de o relatie, de a sorecele si pisica. Dar odata ce Cupidon ii tinteste cu sageata dragostei, atunci aveti grija, pentru ca se anunta incediu de proportii.

Pun mare accent pe incredere si respect intr-o relatie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite in grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprima mult optimism, veselie, emanind o atractie invisibila ca a unui magnet.
Sunt persoane profunde care admira chiar si lucrurile cele mai simple din viata, cum ar fi o perna foarte pufoasa pe care se odihnesc sau soarele de dimineata ce razbate pe geam.
Au capacitatea de a vedea calitatea ce mai buna din oameni si ii apreciaza pentru ceea ce ei sunt si ceea ce ei
reprezinta.
Au multe vise, si intotdeauna scopul lor este sa le implineasca; nu le place sa lucreze cu jumatati de masura.

Sunt misterioase si stiu sa pastreze un secret.

Ca si defecte trebuie sa punctam ca uneori sunt prea timide si isi arunca prea des ochii in gradina vecinului, fara sa se uite in a sa.

sper sa primesc fundita:-d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ochii verzi sunt bun la patlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt norocoasa ca am ochi verzi..si nu mi se schimba deloc nuanta...lucru foarte rau la ochii verzi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am ochii verzi ...si uneori sunt critikti cum k ar fi mincinosi...nu cont ce culoare au ochii tai poti sa minti sau nu si daca au alta culoare... ochii verzi sunt unici si plini de viata... te fac sa vr sa ii cunosti, sunt misteriosi si foarte ambitiosi...si de asemenea foarte frumosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit cele spuse mai jos, dar se puteau spune mai multe, cum ar fi : cu toate ca avem ochii verzi, ei la origine sunt albastrii, datorita toxinelor acumulate pe pupile ei devin verzi.aceste toxine sunt de fapt de culoare galbena si dupa cum bine stim, albastru cu galben rezulta verde.
Dar asa este sunt persoane uneori mai misterioase, uneori mai timide, care cred intr-o relatie stabila si de durata si de fiecare data recurg la razbunare. ps : am ochii verzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochi verzi, sunt draguti.big grinbig grin. vreau fundita.laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey si eu am iki verzi dar numi plac minciunile si mai ales cei cari spun minciunu deci nu-s deakord cu aceea ca ochii verzi sa nu-i crezi...si referitor la ochii verzi am sa spon ca sunt seducatori, frumosi, sinceri, atragatori deci cei cu oki verzi sunt cei mai frumosi...))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai bine fetelor! ce zice-ti despre un baiat brunet cu ochii verzi?:)
http://img199.imageshack.us/i/getimage2h.jpg/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii verzi sunt cei mai frumosi ochi din lumebig grin eu am tot vrut lentile dar toata lumea ma intreaba de ce...nu stiu dar pur si simplu am niste ochi de moare lumea pe strada cand se uita la ochii mei. un verde stralucitor.si iarna ...se fac albastriiworried deci cei cu ochii verzi sunteti superbi mai ales baietii brunetzi cu ochii verzi aia sunt cei mai frumosi baieti din lumebig grin:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochi verzi, niciodata sa nu ii crezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am ochii verzi, ma rog, verde, cu un pic de galben si contuarul cu albastru... dar in fine, pot sa zic din propria experienta, ca tine cu adevarat la perosoana iubita si ar face orice pentru ea, chiar pana in punctul de a fi stressant cu fraze de genu' " esti suparata pe mine", dupa mine, ochii chiar sunt oglinda sufletului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am ochii verzi.:X:X:X:X...ma reprezinta. dupa parerea mea ochii verzi sunt cei mai minunati...:*:X