| anonim_4396 a întrebat:

Ce suparaciosi pe-aici. De ce dați ignor? În semn de revolta, nu sunteți de acord cu anumite raspunsuri sau sunteți supărați asa, în general, pe viata și sa dați ignor va face sa va simțiți mai bine?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Fiecare procedează cum consideră de cuviință.
Cel mai probabil, ne-am săturat de utilizatorii care:
- se confrunta cu insecuritati, sunt nemultumiti de viata lor, astfel isi permit să atace fara vreun motiv determinat
- au probleme la unitatea centrală, nu inteleg raspunsurile pe care le citesc, dupa care incep să atace
- scopul lor pe aceasta platformă este să jignească, sa isi manifeste frustrarile, mai putin sa ajute
- intervin cu jigniri, te eticheteaza din prisma unui raspuns care nu le convine, cu toate ca ei nu au nici cea mai mică idee despre persoana pe care o "judecă".
- misogini, tot ce li se intampla se datorează femeilor
- cei care adresează intrebari ridicole, lista poate continua.
Dacă ai posibilitatea de a elimina aceste personaje, nu văd de ce nu ai face-o.
Cu placere happy

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer e timp pierdut sa il pierzi cu niște gunoaie infecte, nu sunt oameni, desi mai bine ignore

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Clar. Eram doar intrigat. Au și Procedura și tehnica: dau repede răspunsul ala cel mai tăios și apoi dau repede ignor sa nu mai poți răspunde, sa vadă lumea ca ți-a zis-o rolling on the floor.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu am pe nimeni la ignor
Am alte metode, nu bag de seama pe cei care ma deranjeaza.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De cate ori am patit,mai ales cand vb cu crestini, se dau mereu victime, daca nu au argumente te jignesc se iau de tine, gramatica, cea ma primitiva tara din ue

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti pierde timpul cu ei, ignor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

În câte tari din UE ai stat de vorba pe forumuri? Nu e tara primitiva. Dar da, sunt habotnici.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Forumuri germane, bine si acolo sunt auslenderi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu-mi pierd eu timpul cu nimeni. Am postat doar pentru ca sunt o groaza pe forum care pățesc asa și nu spun ca să nu para frustrați. Idioți de genul sunt o parte importanta a TPU, pățesc destul de des, pe niște chestii absolut nevinovate. Deci, dacă ar fi sa facem o statistica ar suna cam asa: 20% din cei de pe TPU ii "abuzează" pe ceilalți 80% ramasi. E invers decat Principiul lui Pareto care spune ca 20% din clienți îți aduc 80% din profit. Deci... asta e pe ducă rău de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Habotnici sunt habotnici oriunde. Asta pe forumuri. Face to face nu pot sa îți dea ignor. Este raiul lor aici.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sunt trolli care au invidie pe tine, nu vezi ca nu exista useri noi si doar trolli sau uni vechi atat
https://www.youtube.com/watch?v=XrAbvJz_Cww
eu intru rar, dar nu am observat ceva nou, plus ca sunt multi copii care sunt non lifer si nu au ce face, inainte de a intra pe o aplicatie vezi o stasticica de varsta, educatie

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Habotnici sunt mai usor de controlat,manipulat, se inmultumesc in numar mai mare, oameni inteligenti se reproduc mai rar si au putini copii, unde natalitatea e mica e si o stare de bunatate, eu imi pun speranta in copii din ziua de azi si in cei plecati dincolo

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.digi24.ro/......nti-910840

suntem si tara care da usor cetatenie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce se întâmplă pe site nu are nici o legătură cu viata reala. Depinde și în ce marja de vârstă se încadrează cei cu care interacționezi și felul în care interacționezi cu ei. Eu am o mana de prieteni apropiați care suntem sinceri când ne exprimam părerea, e o caracteristica foarte importanta indiferent dacă părerea respectiva corespunde cu a mea sau nu. Sinceritatea e ce contează acolo. Restul din cei cu care interacționez sunt mai îndepărtați, sa spun că-mi sunt indiferenți, nu suna bine, dar felul de a interacționa este diferit.
Speranța în generație viitoare? Speranța sa ce anume?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,speranta in generatia urmatoare, speranta ca ne vom civiliza

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai multi prieteni?

| Drimmero a răspuns:

Niste fatalai, adica sunt constienti ca nu au nicio sansa sa faca fata unor anumite persoane si folosesc metoda lasului: ignore. Si pe mine ma enerveaza cand mi se ia dreptul la parere dar in acelasi timp ma amuza la cat de penibili sunt, de obicei astia care dau block spun niste prostii mai mari decat ei crezand ca stiu totul si apoi adevarul e mereu dureros pentru ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vad ce legătură cu supararea si ignorul.
Poate fi cineva supărat pe tine și să nu iți de-a ignor dar și să ți de-a pe motiv ca crede că ești proastă si nu vrea să ți mai vadă răspunsurile.
Nu vad sensul sa te contrazici prin taste fiecare o sa rămână, cu aceleași păreri. Tuturor ne place sa credem că suntem cumva superiori celor care nu ne suporta pe aici, e o metoda de apărare a egoului

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Niste terminaţi laughing) mai ales cand iti dau mesaj si scot niste fabulatii cretine, dupa care iti dau block laughing
Meme10memu este unul dintre ei

| Freya1 a răspuns:

Stai sa vezi ce distractiv e cand iti scrie o tampenie, te jigneste ne fondat și cand vrei sa răspunzi vezi ca te-a ignorat laughing O nebunie...

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Lasa-i sa se scalde in penibilitate, se fac de 2 ori mai mult de rahat cand isi arata prostia si apoi dau block + report. Fii sigur ca astia au conturi en gros pregatite in cazul in care in care nu mai au la ce sa raspunda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Trendul spune ca va fi mai rău. Tu ești neamt, crescut aici. Dacă ai fi crescut acolo ai ști despre ce vorbesc. Ploua cu idioți pe-acolo. Dar acolo populația are experienta în a deal-ui cu ei și cu timpul se schimba de nevoie. Dar repet, intenția sincera a omului nu are legătură cu ce debitează.
P. S. Și tu ai spus de ceva legat de răpirea unei fete... N-ai sa o pui în practica niciodată. Intra la categoria "debitat".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Mai sunt cei care zic : "La ce răspunsuri dai", "la cum gândești", "la ce întrebări pui". Hai sictir ca nu te-a întrebat nimeni! Ăștia-s aia, popularii erei noastre?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Citesc chestii pe net și sunt prostalai, nu le înțeleg, le interpretează după cum ii duce creierul. Eu am dat peste o groaza asa care se cred doxa rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Da, asta e metoda după care merg. Neapărat sa fi spus ei chestia aia jignitoare. Sunt crizati din cap pana-n picioare și vor sa te facă pe tine sa pari asa.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteligenta mea este peste inteligenta ta, de asta nu poti intelege de ce am pus intrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Care întrebare?

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia de bun sfatul lui RAY "Sincer e timp pierdut sa il pierzi cu niște gunoaie infecte, nu sunt oameni, desi mai bine ignore" si da-i block laughing rolling on the floor

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

"dau repede răspunsul ala cel mai tăios și apoi dau repede ignor sa nu mai poți răspunde, sa vadă lumea ca ți-a zis-o"

E un pic amuzant că porți conversația asta fix cu unul dintre cei care face așa, dar aici se victimizează, că alții îl ignoră pe el, nu că rămâne el fără argumente, aruncă o jignire și dă ignore imediat laughing

| Mosotti a răspuns:

De prosti dau ignore. Ca nu accepta ca altii stiu mai multe ca ei, in general in cazurile astea se intampla, si cand nu-s de acord cu alte pareri.
Bine excludem faza cand vine unu si injura, insulta, iti da private aiurea, ca ala da, merita ignore, e altceva, dar majoritatea nu de asta dau ignore.

Eu de ex nu am dat la nimeni, nici macar la aia de au insultat, ca pe aia i-au rezolvat repede moderatorii.
Accept orice parere, chiar daca nu o impartasesc, plus ca si din contraziceri, putem invata, ne putem lumina la minte.

Poate parerea mea e proasta, si din discutii pot sa realizez ca ala are dreptate prin argumentele care le da, verific ce zice, si daca are dreptate, imi schimb parerea, invat, evoluez.
Nu dau ca prostu ignore.

Evident ca pot avea eu dreptate si nu el, analizeaza si el ce zic, verifica, si se ajunge la o concluzie.
Dar prostul si in fata argumentelor evidente si verificabile neaga, ca atunci ar recunoaste ca el stie mai putine, si nu accepta asta. Si il considera pe celalalt arogant, ca se da mare, deci..ca sa-l coboare pentru ca prostul sa se simta superior.

Desi acel ignore e inutil, ca oricum celalalt nu ii va da privat celui ce da ignore, doar ca nu mai poate sa raspunda la intrebarile celui care da ignore.

Si inca un motiv pentru care-s prosti.
Cine e baiat destept, poate ignora orice ignore, isi face 100001 usere, si il terorizeaza pe ala pana pleaca singur de aici, asta asa ca pedeapsa ca e prost.
Dar fiind baiat destept, nu va face asta, nu se va punea la mintea aluia care a dat ignore, si isi vede de treaba lui.