| anonim_4396 a întrebat:

Ce superstitii aveti?

12 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Nu stiu daca am o superstitie anume, insa daca e sa se intample ceva de dos gasesc eu sa dau vina pe pisica aia neagra, pe ziua de 13 laughing

| Bunicul62 a răspuns:

Frica doar de Bunul Dumnezeu ca de la el primim de toate si noi stim ca nu pune Domnul pe spinarea omului mai mult cit poate duce.Asa fac si eu cu caii cind aduc nisip daca umplu caruta cu virf stric caii si ii bat de pomana asa ca fac doua drumuri si caii ramin mai odihniti.Cad si pe noi si bune si rele cum vrea Domnul Cind zicem ca este porumbul bun mai da o piatra si ne scarpinam in cap a paguba dar zicem o da Domnul anul viitor sa fie unul mai bun si o luam de la capat

pupimik
| pupimik a răspuns:

M-am nascut intr-o zi de 13...se subintelege ca nu am niciun fel de superstitie...nu?big grin

| Mya a răspuns:

Se spune ca atunci cand ti se zbate unul din ochi, se intampla ceva rau... ceea ce mie mi s-a confirmat de fiecare data. sad Este singura superstitie in care cred.

| anonim a răspuns:

Offf. observ ca te preocupa foarte mult superstitiile.ai postat o intrebare mai inainte, acum, ai postat aceeasi intrebare insa anonim.iti mai repet acelasi lucru ce ti l-am scris mai devreme.suntem in secolul XI.sa auzim numai de bine.laughing

| kh1ss a răspuns:

Nu am

| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Pai sa nu dai sapul in mana ca te certi{si s-a intamplat}
Acul de cusut sa nu il dai in mana si cam atat.

| ingrijitoare a răspuns:

Sa lasi mortii sa se odihneasca in mormant. Mai sunt faraoni care te lovesc din plin. Asa ca ...Pauza la morti si sa-i mai si respecti. Cam atat.

| stelinela a răspuns:

Eu nu cred in superstitii -deci nu am nici una

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciuna.

| me_6767 a răspuns:

Pisica neagra si marti 13.

| pms a răspuns:

Hmm... Nu cred in asa ceva... Mi se pare stupid [ repet, mi se pare superstiile ca fiind stupide, nu oamenii care cred in asa ceva tongue ].