| RAY a întrebat:

Ce te motiveaza?

19 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nimic.

| Hammurabi a răspuns:

Ca să ce?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Motivati care te motiveaza in viata

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Uite o întrebare la care habar n-am să-ți răspund.
Nu cred că am nevoie de vreo motivație. Trăiesc viața și încerc să mă bucur de tot ce îmi oferă, fac doar ce-mi place și când îmi place, nu mă obligă nimeni la nimic și... habar n-am altceva. Chiar m-ai băgat în ceață.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Cat de motivat esti sa lucrezi la acel hotel? ce anume te motiveaza?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Păi hotelul e proprietatea familiei.
Ca administrator am 3200 euro salariu și mai am și 21% dividende din profit. Aș fi tâmpit să nu fiu mulțumit.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Corect,deci banii te motiveaza, daca cand ai renuntat la coca cola ce tea motivat?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Habar n-am. Așa am gândit eu că Coca-Cola nu e chiar bună pentru sănătate din cauza conținutului mare de zahăr și al acidului fosforic care nu-ți face chiar bine pe termen lung.

| mentholinks a răspuns:

La munca, banii. In restul timpului, mica speranta ca voi gasi o fata pe care sa o iubesc si sa ma iubeasca.

| Lioana a răspuns:

Pai pentru fiecare lucru pe care il fac am alt motiv, nu e unul si acelasi.

| RAY explică (pentru Lioana):

Ce te motiveaza sa crezi in oamani?

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Pai in general nu cred in oameni. Cred in anumiti oameni care mi-au dat motive sa cred in ei dar nu cred in mod nelimitat. Adica nu-i cred in stare de orice. E o credinta relativa.

| RAY explică (pentru Lioana):

Ca si mine, in iubire crezi?

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Hmmm... La ce fel de iubire te referi? La iubirea mea fata de altii, la iubirea altora fata de mine, la iubirea reciproca dintre mine si alta persoana sau la existenta iubirii pe Pamânt? Tu in care crezi si in care nu?

| RAY explică (pentru Lioana):

Fata de sexul opus

| Lioana a răspuns (pentru RAY):

Da, cred in iubirea pentru sexul opus in sensul ca exista cupluri care stiu sa se iubeasca pana la sfarsitul vietii. Asta nu inseamna ca se intampla tuturor. Iubirea reciproca care implica devotament si stabilitate e foarte rara. De multe ori doar unul iubeste iar celalalt doar accepta iubirea lui. Si astfel de cupluri cred ca pot rezista in timp dar mai rar.

| SupMates a răspuns:

Dorinta ca intr-o zi voi capata linistea pe care o caut.

| Rhea44 a răspuns:

Ciocolata și lucrurile nedescoperite și ciudate

| Ella475 a răspuns:

Sa ce?

Întrebări similare